TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Bursaspor, sahasında lider Esenler Erokspor ile 1-1 berabere kaldı. Yeşil-Beyazlı ekibin teknik direktörü Murat Sözkesen karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Bursaspor - Esenler Erokspor Foto Galeri: Bursaspor - Esenler Erokspor

Murat Sözkesen "Genç bir ekibiz ve çocuklarımızı tüm kalbimizle tebrik ediyoruz. İnişli çıkışlı haftalarımız oluyor, olacakta ama doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Genç bir ekibiz ve istediğimiz oyun tarzını bölüm bölüm sahaya yansıttılar. Bu şekilde oynadığımız sürece bu grupta herkesten puanlar alabiliriz. İnşallah daha iyisi olur." dedi.

"Şehir büyük, taraftarı çok büyük"

Bursaspor'un efsane isimlerinden ve şuan teknik direktörlük görevini yapan Murat Söskesen taraftarlar hakkındaki soruya "Çok büyük bir camia Bursaspor ve ben kaptanlığını da yaptım. Onur ve gurur duydum her zaman. Şuan gelinen dönemde taraftarların haklı olduğu taraflar çok ama bu çocukların, bu olayların içerisinde hiç bir suçu günahı yok. Bu büyük camiayı ayakta tutmaya çalışıyorlar.  Bursa şehrinin takımı bu. Sahip çıkmak demeyelim de, bu çocuklara bence bu yapılabilir. Bursa her maçı 15 - 20 Bin kişiye oynasak, her şeyden bağımsız yenemeyeceğimiz hiç bir takım yok. Bursa'nın bir gerçeği, esas sahip çıkılması gereken bir zaman. Bu çocuklara destek olma zamanı. Çünkü iyi olduğunuz zaman herkes sahip çıkar. Zor süreçte de Bursa şehri büyük, taraftarları çok büyük, sahip çıkarsalar iç sahalrda her şeyi bir kenara bırakıp emin olun çok başka yerlere gelebilir." dedi.

Kaynak: Bursasporx.com