Ligin ilk yarısı ile ilgili bir değerlendirme alabilir miyiz?

Sezonun geneline baktığımızda zor bir grupta, iyi takımların olduğu, bütçeli takımların olduğu bir grupta Bergama maçı öncesi oynadığımız on üç maçta hedeflediğimiz yere ulaştık. İnşallah Bergama maçında da hem iyi oyun hem istediğimiz sonucu elde ederek devre arasına girme niyetimiz var. Hazırlıklarımızı da bu yönde sürdürüyoruz.

Akademi takımına önem verdiğiniz biliniyor, başarılı da ilerleyen bir akademi var bununla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bizim varoluş sebebimiz, kulübümüz için olmazsa olmaz Arabayatağı’ndan gelen kültürümüz. Kültürümüz oyuncu yetiştirme üzerine odaklı. Bütün hedeflerimizde, akademiden gelen oyuncuların sayısını yükseltmek, hem bunları Türk futboluna kazandırmak hem de bu işte Türkiye’ye örnek olmak var. Hedeflerimizde bu konular öncelikli. U17 ve U19 maçlarını sürekli izliyoruz ve takip ediyoruz. U19 takımımız ile de mümkün olduğu kadar fazla hazırlık maçı oynayarak, oradaki genç oyuncularımızın profesyonel takıma entegrasyonunu sağlamak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Amacımızı ve çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Ne kadar çok oyuncuyu aşağıdan yukarı çıkarabilirsek misyonumuzu tamamlamış olacağız.

İkinci yarıda nasıl bir Yıldırımspor izleyeceğiz?

Şunu net olarak söyleyebilirim her oynadığımız maç bir önceki maçtan daha iyi performans ortaya koyduk. Bu bizim için çok değerli, gelişimimizin olduğunu net olarak gösteriyor. İkinci yarıda hem hedefe giderken hem de oyundan taviz vermeden futbolun dünyadaki modern gelişimine paralel olarak bizimde oyunumuzu geliştirme duygumuz var. Bu yönde çalışmalarımızı tekrarlarımızı çok fazla yapıyoruz. Kamptaki bütün programımızı da bu oyunu nasıl daha kaliteli hale getirebiliriz. Nasıl modern oyunu yakalayabiliriz. Nasıl üçüncü liglerden bu kaliteli oyunla doğru oyuncuları Türk futboluna kazandırabiliriz bunun mücadelesi içinde olacağız. ‘Sonuca giderken her şey mübahtır’ gibi bir duygumuz ve düşüncemiz yok. Bizler yetiştirdiklerimiz ile oynattığımız oyun ile sonuçları almayı hedefliyoruz. Bugüne kadar bu duyguyla hareket ettik. Bundan sonra da bu duyguyla hareket edeceğiz. Yıldırımspor’u izleyenler bu işin keyfine varacaklar. Maçı kazanırız, kaybederiz, bunlar futbolun içinde var olan şeyler ama şunu söyleteceğiz insanlara; ‘Yıldırımspor’u seyretmeye geldiğimizde biz futbolun keyfini sonuna kadar alacağız’. Bugüne kadar bunu hissettirdik, bundan sonra da bunu bir kademe, iki kademe daha ileri götürmek, bütün amacımız bu yönde.

İkinci yarı için taraftarlarımıza ne söylemek istersiniz?

Seyircimiz var geliyorlar fakat biz o seyircimizin biraz daha kemikleşmesini istiyoruz. Ne demek kemikleşmek derseniz, buraya geldiklerinde bizi sonuna kadar desteklerini esirgemeden, hiçbir kötü tezahürata meydan vermeden, tamamen takımlarını destekleyici olmalarını istiyoruz. Bursa’da bu sayının artırılabilecek bir zeminde olduğunu biliyoruz. Biz hem alacağımız sonuçlar ile hem oynadığımız futbol ile seyirciyi buraya çekmek amacındayız. Son maçta biraz kıpırdanma oldu seyircide bizimde bunun karşılığını verdiğimizi düşünüyorum. Özellikle Tokat maçının seksen dakikalık bölümünde gerçekten modern futboldan örnekler vermeye gayret ettik, çok pozisyon ürettik bir on dakikalık bölümde rakibimiz bizden daha iyi oynadı, o bölümde de zaten bizi zorladılar ama genel olarak futbolun gereksinimleri olan pas kalitesi, pozisyon zenginliği açısından takımımızın ortaya koyduğu performans bizi çok mutlu etti. Umuyorum bunu ikinci yarıdaki tüm maçlarda en az o seviyede hatta çoğunlukla o seviyenin üstüne çıkarak amacımız olan play off’a ulaşmak istiyoruz. Umuyorum da bunu başaracak gücümüz var. Hep birlikte yönetim, camia, futbolcular, teknik ekip, mükemmel bir inancımız ve aile ortamımız var. Bu duygular ile sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum.

Editör: Haber Merkezi