Bursa Yıldırımspor teknik direktörü Murat Gündoğdu "İyi başladığımız ligde oynadığımız 3 maçı kazandıktan sonra büyük umutlarla gittiğimiz 23 Elazığ FK deplasmanından istediğimiz sonucu alamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. 

Maçın başında duran toptan yediğimiz kolay bir gol ilk devre boyunca oyunumuzu olumsuz etkiledi. Zaman zaman bulduğumuz gol pozisyonlarında son vuruşlarda kaleciye ve direğe takıldık. Devrenin sonunda yediğimiz kontra atağın gol ile sonuçlanması neticesinde 2-0 geriye düştük ve devre sona erdi.  

2. Yarıda yaptığımız hamle ile oyun üstünlüğünü tamamen elimize geçirdik. İstediğimiz hücum varyasyonlarını net bir şekilde ortaya koyarak sağlı sollu ataklarla çok pozisyon ürettik. Fakat yaptığımız pas tercih hataları neticesinde bu pozisyonları sonuçlandıramadık.  Sabırlı ataklarımızın meyvesini 67. dakikada Burak Osman’ın golü ile sonuçlandırarak durumu 2-1’e getirdik. Bu arada bulduğumuz sayısız pozisyonları son vuruşlardaki yetersizliğimizden dolayı gole çeviremedik. Aldığımız riskler sonucunda 85. dakikada rakibimizin kontra atağını engelleyemeyerek 3-1 geriye düştük. Oyunun son bölümünde maçı çevirecek pozisyonları yakalamamıza rağmen rakip kaleciyi aşmakta başarılı olamadık ve 3-1 mağlup olduk.  

Oynadığımız lig zorlu bir lig. İniş ve çıkışlar olacaktır. Önemli olan tekrar ayağa kalkarak önümüzdeki hafta oynayacağımız Muş maçı ile hedefimize doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Rakibimizi kutluyor, gelecekteki maçlarda başarılar diliyorum." dedi.

Editör: Haber Merkezi