Transfer engeli nedeniyle kadrosuna takviye gerçekleştiremeyen ve tamamen oyuncu kadrosunu altyapısından yetiştirdiği isimler etrafında oluşturan Bursaspor, mücadele verdiği TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan ekipler arasında, en genç yaş ortalamasına sahip takım konumunda.

Ligde geride kalan sürede 14 müsabakayı geride bırakan Bursa temsilcisinde, 26 farklı oyuncu forma şansı bulurken, bu oyuncuların yaş ortalamasının 19,6 olması dikkati çekti. Bu kapsamda yaklaşık olarak 25 yaşı bulan lig ortalamasının oldukça altında kalan Timsah’ta pek çok oyuncu ise ilk kez bu sezon A Takım formasını terletti. Yakın süreçte transfer engelini kaldırarak takviye gerçekleştirmesi beklenmeyen Bursa ekibi, 14 mücadelesinin yarısını kaybederek sadece 14 puan toplarken, ateş hattının da yalnızca bir puan uzağında.

Buna karşın ligde yer alan 19 ekip arasında forma şansı bulan oyuncular kapsamında en yaşlı takım olan Esenler Erokspor lider konumda yer alıyor. İstanbul ekibi, 28,8’lik yaş ortalamasıyla deneyimli isimlerinden faydalanarak en yakın rakibinin 6 puan önünde zirvede. Erokspor’u takip eden 1461 Trabzon’un 25 yaş ortalaması bulunurken, altyapısıyla öne çıkan iki İzmir ekibinden Bucaspor’un yaş ortalaması 28 yaş, Altınordu’nun ise 22 yaş seviyelerinde yer alıyor.

Ayrıca TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta da Bursaspor’dan daha genç bir takım bulunmuyor.

Editör: Haber Merkezi