Maça çok iyi başlamadık.Her önde basan rakip bize zor anlar yaşatıyor ve hataya zorluyor.Buna rağmen her maç inatla pas yapıp çıkma arzusundayız.. Bu arzu yüzünden kaybettiğimiz çok top ve sıkça yapılan bireysel hatalar yüzünden kayıp çok maç yaşadık. Ama yüreğimizi ağzımıza getiren hareketler devam ediyor.Nitekim yine böyle kaptırdığımız bir top sonucu ligde ilk maçını oynayan Burak ilk golünü de Bursaspor a atmış oldu. Gayet de güzel vurdu,Canbrk in yapacağı fazla bir şey yoktu.Ama nedense bana öyle geliyor ki Ataberk olsa lastik gibi uzar ve o topu çelerdi.

Daha devre bitmeden kenar yönetimi 36.dk da 2 değişiklik hakkını kullanarak oyuna müdahale etti ve 3-5-2 sistemine döndü.. Döner dönmez de İsmail in hücuma çıkıp adrese teslim ortası ve Burak Kapacak ın klas vuruşuyla golü buldu. Eğer devre arasına 1-0 ile gitseydik bu maç çok zor olurdu. Çünkü rakip ilk yarı boyunca her fırsatta yeere yattı durdu.3-5-2 sistemi tuttu soldan Onur sağdan da İsmail çok daha fazla etkili bindirmeler yapabildi.Yine İsmail in sağdan bindirip çok güzel çıkardığı bir başka topta Ramazan biraz da şansının yardımıyla kötü bir vuruşa rağmen Bursaspor u öne geçirdi.2-1 den sonra bir orta alan mücadelesi ve her iki taraftan da sık sık pas hataları izledik.Emirhan a yapılan bir faulde Bursaspor un asist krallarından Burak Altıparmak ın güzel ortasına dokunan Cüneyt maçı bitirmiş oldu.. Sonrası bomboş bir maçtı Zaten.maç boyunca Taha, Burak Kapacak bence daha fazla ön plana çıktılar.İsmail ve Cüneyt i de  beğendim..Burak Altıparmak da son maçlara göre daha iyiiydi.Emirhan ise iyi başladığı maçı çok istemesine rağmen çok da iyi götüremedi. Emirhan bundan çok daha fazlasını verebilecek bir yetenek.Nitekim Onur sakatlanıp çıkınca da onu sol tarafta izledik.

Ben bu maçta “Hatıran yeter” tişörtlerinin açılmasını doğrusu yadırgadım..Ne gerek vardı bu çocukları alet etmeye bilemedim.Bence kampanya çok da fena gitmiyordu.Yönetimin sorumluluğu olan bir işi yine bütün kent yerine getiriyordu.Artık bu çocuklardan ve personelden paramızı alamadık lafını duymak istemiyoruz.Taraftardan 250 bin belediyelerden ve BTSO dan gelenlerle 1.5-2 milyon topladınız.Lütfen bunu personel,futbolcu ve teknik ekip arasında bölüştürün.

Başkanı çıkıp tek kelime açıklamayınca benim de ne işler yaptığını, ne iş yapmak için geldiğini pek anlamadığım bir yönetimle sınandık bu yıl..Hepimizin ömründen 1 yılın heba olmasıyla yakında bu yönetimi yollayacağız sanırım.Mestan ve Kamat yönetimleri 2 yılımızı bu ligde geçirmemize yol açtılar.Şimdi yapıılması gereken bir an önce Mali Genel Kurulu yapıp şeffaf bir şekilde mali tabloyu gözler önüne sermek ve derhal Mayıs ayı için kongre tarihini belirlemektir.Bu saatten sonra bence istifalar yersizdir ve sorumluluktan kaçma amacı gütmektedir.Şunun şurasında Mayıs ayına 45 gün kalmıştır ve yeni gelecek yönetimin önünü görebilmesi için de Mayıs ayının ilk günleri için kongre tarihi ilan edilmelidir.

Kendisini hiç tanımam ama Sn.Emin Adanur cesaretle “ben 40 milyon TL ile varım” demiştir.Cesur bir harekettir ve İnşallah önündeki üyelik engeli çözülür.Ancak kanaatimce 40 milyon da yakın vadeli ödemeler için çok yetersizdir.Tamam değil 40 milyon bendeniz 1 milyonu yan yana görmedim belki ama bu rakam kesinlikle yetmez..Bana göre 150-200 milyona ihtiyaö vardır.Bilançolar açıklanınca tüm şehir gibi Sn.Adanur da görecektir. Ama düşünceme göre bu defa bir SEÇİM yapacağız.En az 1 veya 2 adayın daha çıkacağını düşünüyorum…Her ne kadar bu siteden şirketleşmenin gerekliliğini anlatmış olsam da bu yönde bir eğilim olacağını sanmıyorum.Demek ki bu şehir kurumsal bir yönetimi değil zengin bir kişinin boyunduruğu altına girip onun ağzından çıkan her söze eyvallah demeyi uygun buluyor..Bir kişinin gelip babasının çiftliği gibi bu kulübü yönetmesini istiyor.Sanırım iş yine amigo Selim e kalacak..Daha çok mahkemeler açmaya devam eder.Birileri hem madden hem de manen bu kulüpten nemalanmaya devam edecektir.Zaten geç kaldığımız şirketleşme hamlesi bundan sonra iyice imkansızlaşacaktır. Arpalık olmaya devam..Parası olan bir grup düdüğü çalmaya devam etsin. Yakındır yine onun bunun eline bakmamız..Herkesin gücü oranında kulübün yönetimine dahil olacağı profesyonelce yönetilecek bir şirket değil birilerinin eline bakmaya devam edeceğimiz bir sistem tercih edilecek gibi duruyor.Ne yapayım ben elimden geleni yaptım.. Herhalde yeterince anlatamadım ki ne camiada ne de medya organlarında yer bulamadı. Bir sürü kköşe yazarı var ve benden başka da gelin el ele verip şirketimizi kuralım diyen de yok.Gerçekten bence çok yazık..

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

Dr. LEVENT BALCI