Bursaspor'da futbolcu, sportif direktör, teknik direktör görevlerinden sonra yönetici olarak ateşten gömleği giyen İsmail Ertekin kulübü satma gibi bir niyetleri olmadığını açıkladı.

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu İsmail Ertekin "Sakın yanlış anlaşılmasın; biz kesinlikle, şirketleşip kulübü bir kişiye satma gibi bir düşüncede değiliz. Böyle bir şey, asla söz konusu olamaz!
Çoklu şirketleşme modeliyle, kulübü geniş kitlelere açma gibi bir düşüncemiz var. Eğer, delegelerimizi de kapsayacak bir model oluşturabilirsek, bu konuyu, mayıs ayında yapılacak olağan genel kurula getirebiliriz." dedi.

BİZZAT ÇÖZSÜNLER

Mayıs ayında tahtayı açmak durumunda olduklarını vurgulayan İsmail Ertekin, bu işi çözmek için önerisini de şöyle dile getirdi: "Transfer tahtasında yer alan dosyaları, Bursalı iş insanları birer birer halletse, bu tahta açılır. Yani, her iş insanı, bir dosyayı bizzat çözse zaten tahta diye bir sorunumuz kalmaz" diyerek, iş dünyasına çağrıda bulundu.

Tecrübeli futbol adamı, "Biz mayıs ayındaki kongreye kadar eski borçları temizlemiş, oyuncu ve personelimize olan ödemeleri yapmış olarak girmek istiyoruz" şeklinde konuşarak, hedeflerini net bir şekilde ortaya koydu.
 

Editör: Haber Merkezi