Bursaspor'un 2. Lig’den düşmesi, İspanya’dan sonra İngiltere medyasında da büyük yankı uyandırdı. İngiliz The Sun Gazetesi, Bursaspor’un geçirdiği başarısız sezonlar sonucunda 3. Lig’e düştüğüne dikkat çekerek, “Şampiyonlar Ligi’nden 3.Lig’e” yorumunu yaptı.

“KÖTÜ YÖNETİMLER DİBE SÜRÜKLEDİ”

2009-2010 sezonunda Türkiye Süper Ligi  şampiyonu olan Bursaspor, 3.Lig’e düştü. Finansal açıdan kötü yönetim yeşil-beyazlı takımı dibe sürükledi” ifadesini kullandı.

“MANU VE RANGERS’LA AYNI GRUPTAYDI”

İngiliz gazete, Bursaspor’un 2010 yılında Şampiyonlar Ligi’nde İngiliz ve İskoç ekipleriyle aynı grupta mücadele ettiğini hatırlatarak habere şu ifadelere yer verdi:

“Bursaspor, Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United, Valencia ve Glasgow Rangers ile aynı grupta mücadele verdi. Kırmızı Şeytanlara Old Trafford’da ve Bursa’da sırasıyla 1-0 ve 3-0 mağlup oldular. Grubun sonuncusu olmalarına rağmen, İskoç ekibiyle Bursa’da 1-1’lik skorla meşhur bir beraberlik elde ettiler. Bu skor onların Devler Ligi’ndeki tek puanlarıydı. Bu durum, grupta dördüncü olan Timsah’ın Avrupa Ligi elemelerini de kaçırdığı anlamına geliyordu. Bu arada Bursaspor, Avrupa'nın en ünlü stadyumlarından birine sahip. Çarpıcı timsah figürlü Timsah Arena, 43 bin 331 taraftarı ağırlayabiliyor.”

Editör: Haber Merkezi