Hakan Dinçtürk'ün yaptığı açıklamardan bazıları;
"Biz münkün olduğunca yönetim olarak şeffaf hareket etmeye çalışıyoruz ve bu şeffaflık çerçevesinde, disiplin kuruluna yapmış olduğumuz itiraz dilekçesini sitemizden yayınladık. Bunun bize nasıl faydasını gördük, yapmış olduğumuz savunmaya gelen yorumlarıda izledik ve bu yorumların içerisinde, taraftarlarımızdan bir tanesi ısrarla; Çaykur Rizespor - Eskişehirspor, Çaykur Rizespor - Eskişehirspor, bu maçın içinde olanlara bakılsın, bu tahkime bildirilsin. Dedik ki bu maçta Casinoslot ne vardır, o maçta net bir şekilde, biz kötü tezaruhattan niçin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiysek aynı şeyi o maç içerisinde gördük. Bizden 24 saat sonra oynanan bir maç. 
Dolayısıyla, Bursaspor taraftarını tüm Türkiye biliyor, nasıl takımına sahip çıktığını tüm Türkiye biliyor. Kapımız her zaman onlara açık ve bir mücadele verilecekse topyekün tüm şehir olarak vermeliyiz"

Bursaspor Tv'ye telefonla bağlanan Hakan Dinçtürk'ün Tahkim Kurulu kararıyla ilgili tüm açıklamarı videodan izleyebilirsiniz.