Bursa kulüpleri ve Bursaspor hakkında açıklamalarda bulunan Gökhan Dinçer Bursaspor’un ve Bursaspor camiasının her zaman ülkesinin yanında olduğunu belirterek “Bursa’nın en büyük gücü altyapı, altyapıdaki takımların kuvvetli olması lazım. Sadece Bursaspor’un altyapısı değil tabii ki orası kuvvetli. Bursa oyuncu yetiştiren bir  şehir, komple Bursaspor’a hizmet eden bir noktada olursak çok daha güzel olur.

Bursaspor bu zamana kadar memlekete, şehrimize, Türk sporuna, Bursa‘daki spora, dünyadaki spora katkı sunmuş, çok önemli başarılara imza atmış. Bursaspor‘un insanlarda yarattığı  duygusal bir hikayesi var. Birincisi bunu bir görmek lazım. İkincisi  şehir adına Süper Lig’de olan bir futbol takımının şehirde var olması. Bütün bu şehirde yaşayan insanlar açısından önemli bir mesele. O maçlarda o çocukların, o gençlerin heyecanını yaşaması önemli bir mesele.

Bu hikayeyi yazan, buraya getiren kulüp, bu hafıza, bu duyguları yaşamış insanlar. Muhakkak bunlar bir gün  daha iyi noktaya gelecektir. Ben hiçbir şey için karamsar değilim. Ben kesinlikle toparlanacağını düşünüyorum ama  bugün mü, yarın mı, daha sonra mı bilmiyorum. Çünkü benim kastettiğim şey 1963’ten bu zaman Anadolu’daki beş tane kupa alan takım bir tanesi olabilmek öyle basit bir iş değil. Bu şehir bunu topyekun başarmış bir şehir. O yüzden bu da sağlanacaktır. Sağlanması için de mücadele ediyoruz. Hep beraber ediyoruz. Bütün şehir yani Büyükşehir Belediye Başkanımız mücadele etti, destek verdi, vermeye devam ediyor ama sadece o değil başkaları da destek vermeli. Yani sadece belediyeler değil daha fazla bu konuyla alakalı işte dinamiklerin de devreye girmesi gerekiyor. Burada yapılan iyiliklerin hepsi yapıldı. Yapılan yanlışlar vardır, yoktur. Onlar çok önemli değil. Şu anda mesele Bursaspor’un bu halde olmaması. Bunun adına da bir kişi bunu yapamaz. İki kişi bunu yapamaz. Üç kişi bunu yapamaz. Yani böyle bir istek ve arzu oluşması gerekir. Ben böyle düşünüyorum bu konuda. Bunu da yapabileceğini düşünüyorum bir şehrin. Bu takımın yapabileceğini düşünüyorum ama biraz herhalde biraz da anlamamız gerekiyor sanırım. Bursaspor adına olan değerini, Bursaspor‘un o hikayesinin ne kadar anlamlı olduğunu, ülke adına ne kadar anlamlı olduğunu, Türkiye adına ne kadar olduğunu anlamak gerekiyor bence. Biraz daha bunları düşünelim bakalım. İnşallah güzel şeyler olur. Ben de dua ediyorum.

Ben de her zaman  taraftar psikolojisinden bahsetmiyorum bu arada. Yani onların bakış açısı Bursaspor armasına olan sevdası bu ayrı bir konu. Bu çok değerli bir anlam. Ancak bir de şehrin ihtiyacı var. Şehrin Bursaspor’un en üst ligde olmasına ihtiyacı var. Bursa‘da yaşayan Fenerbahçeli’nin de buna karşı ihtiyacı var. Çünkü Bursaspor tribünleri dolduruyor. Bursaspor tribün şovlar yapıyor. Bursaspor memleketin bir meselesi olduğu zaman dik duruş gösteriyor. Memleketin yanında yer alıyor. Yani çok önemli olduğunu düşünüyorum. Memleket adına da önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah gelecekte de bunların her birisinin düzeleceğini düşünüyorum. Öyle hayal ediyorum, öyle arzu ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi