banner300

Yotube Bursasporx.com

Nilüfer GESK'ten 26 madalya

Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na katılan Nilüfer Belediyesi Görme Engelli Spor Kulübü, 26 madalya kazanarak şampiyonanın en başarılı kulübü oldu.

Genel 22.04.2019, 16:42
Nilüfer GESK'ten 26 madalya

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Nilüfer GESK), başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Samsun'da 16-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na katılan Nilüfer GESK, şampiyonadan toplam 26 madalya ile döndü. 11 altın, 11 gümüş ve 4  bronz madalya kazanan Nilüfer GESK, 12- 14  Yaş Kızlar B3 Kategorisi, 15 – 17 Yaş Kızlar B2 Kategorisi, 12 – 14 Yaş Erkek B2 Kategorisi, Büyük Kızlar ve Büyük Erkek kategorilerinde mücadele etti.

Şampiyonada, 12 – 14 Yaş Kızlar B3 Kategorisi'nde yarışan Nilüfer GESK'in başarılı sporcularından Esmagül Çiçek 100 metre ve 200 metre koşuda birinci olurken, 15 – 17 Yaş Kızlar B2 Kategorisi'nde gülle ve cirit atma yarışlarına katılan Tuğçe Aslan birinciliği elde etti. Nilüfer GESK sporcusu Oğuzhan Sevim de 12 – 14 Yaş Erkek B2 Kategorisi'nde 100 metrede birinci, 200 metrede de ikinci olmaya hak kazandı.

Farklı kategorilerde 11 altın, 11 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, toplam 26 madalya kazanarak turnuvanın en çok madalya kazanan takımı oldu.

Nilüfer GESK'in şampiyonada elde ettiği diğer başarılar  şöyle: 

Büyük Kızlar:
B2 Kategorisi: Nurcan Saçak 100 metre birinci ve 200 metre ikinci,
B2 Kategorisi: Elanur Hırçıl uzun atlama üçüncü
B2 Kategorisi: Burcu Demirtaş 400 metre ikinci
B1 Kategorisi: Sümeyye Bayram 400 metre ikinci
B1 Kategorisi: Berivan Girgin uzun atlama ikinci
B2 Kategorisi: Rabia Akova gülle atma ikinci.

Büyük Erkek:
B2 Kategorisi: Hakan Cira 100 Metre Birinci Ve 400 Metre İkinci,
B3 Kategorisi: Mustafa Küçük 100 ve 200 metre birinci,
B3 Kategorisi: Abdülsamet Sevim 400 metre birinci, 100 ve 200 metre ikinci,
B2 Kategorisi: Suat Öner 100 metre üçüncü,
B1 Kategorisi: Fatih Bayer 200 metre birinci ve 100 metre ikinci,
B3 Kategorisi: Bayram Sevinç 1500 ve 5000 metre üçüncü,
B2 Kategorisi: Şenol Uğur cirit atma ikinci

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 10 24
2. Hatayspor 10 20
3. Beşiktaş 10 20
4. Alanyaspor 10 20
5. Fenerbahçe 10 19
6. Karagümrük 10 18
7. Konyaspor 10 17
8. Galatasaray 10 17
9. Altay 10 15
10. Adana Demirspor 10 13
11. Başakşehir 10 12
12. Gaziantep FK 10 12
13. Öznur Kablo Yeni Malatya 10 12
14. Sivasspor 10 11
15. Kayserispor 10 11
16. Giresunspor 10 9
17. Antalyaspor 10 9
18. Göztepe 10 8
19. Kasımpaşa 10 6
20. Rizespor 10 4
Takımlar O P
1. Ümraniye 10 24
2. Ankaragücü 10 24
3. Eyüpspor 10 20
4. Erzurumspor 10 19
5. Bandırmaspor 10 18
6. Kocaelispor 9 16
7. Tuzlaspor 9 14
8. Gençlerbirliği 9 14
9. Samsunspor 9 12
10. Boluspor 9 11
11. Bursaspor 9 11
12. Menemenspor 10 11
13. İstanbulspor 9 10
14. Denizlispor 9 10
15. Altınordu 10 10
16. Adanaspor 10 9
17. Manisa FK 10 9
18. Ankara Keçiörengücü 9 7
19. Balıkesirspor 9 6
Takımlar O P
1. Chelsea 9 22
2. Liverpool 9 21
3. Man City 9 20
4. West Ham 9 17
5. Brighton 9 15
6. Tottenham 9 15
7. M. United 9 14
8. Everton 9 14
9. Leicester City 9 14
10. Arsenal 9 14
11. Wolverhampton 9 13
12. Brentford 9 12
13. Aston Villa 9 10
14. Watford 9 10
15. Crystal Palace 9 9
16. Southampton 9 8
17. Leeds United 9 7
18. Burnley 9 4
19. Newcastle 9 4
20. Norwich City 9 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 21
2. Real Madrid 9 20
3. Sevilla 9 20
4. Atletico Madrid 9 18
5. Real Betis 10 18
6. Osasuna 10 18
7. Rayo Vallecano 10 16
8. Athletic Bilbao 9 16
9. Barcelona 9 15
10. Valencia 10 13
11. Espanyol 10 13
12. Mallorca 10 12
13. Villarreal 9 11
14. Celta de Vigo 10 10
15. Elche 10 10
16. Granada 9 7
17. Cádiz 10 7
18. Deportivo Alaves 9 6
19. Levante 10 5
20. Getafe 10 2

Gelişmelerden Haberdar Olun

@