banner300

Yotube Bursasporx.com

Neymar ve babasının yolsuzluktan yargılanması istendi

Brezilyalı forvet oyuncusu Neymar da Silva'nın Santos'dan Barcelona'ya transferinde, hem futbolcunun hem de menajerliğini yapan babasının yolsuzluk yaptığı iddialarını soruşturan İspanya Ulusal Mahkeme Savcısı Jose Perals, ikisinin de yargılanmasını talep etti.

Bursaspor 07.06.2016, 15:32
Neymar ve babasının yolsuzluktan yargılanması istendi

İspanya Ulusal Mahkeme Savcısı Perals, Brezilyalı forvet oyuncusu Neymar'ın Santos'dan Barcelona'ya transferinde, hem futbolcunun hem de menajerliğini yapan babasının yargılanmasını talep etti.

İspanyol haber ajansı EFE'nin Ulusal Mahkeme kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, savcı Jose Perals'ın Ulusal Mahkeme Hakimi Jose de la Mata'ya sunduğu iddianamede, Neymar ve aynı adı taşıyan babası Neymar da Silva Santos'un, söz konusu soruşturmanın ardından yolsuzluk suçlamalarıyla yargılanmalarını talep ettiği bildirildi. 

Neymar'ın, Barcelona'ya transferi baştan beri büyük tartışmalara yol açmıştı. Barcelona kulübünün ilk olarak 57 milyon avro olarak açıkladığı transfer deneme bonusu veren siteler bedelinin ulusal mahkemenin yürüttüğü soruşturma sonrasında gerçekte 83,3 milyon avro olduğu ortaya çıkarılmıştı.

DIS şirketi bu yüzden kendisine eksik ödeme yapıldığını savunurken, Neymar için Real Madrid, Manchester United, Chelsea ve Bayern Münih kulüplerinden gelen diğer tekliflerin kendisinden saklandığını iddia etmişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@