Pekâlâ, çok iyi futbol oynamak, çok iyi bir futbolcu olmak için neler yapmanız gerek? Futbol oynama esnasında nelere dikkat edilmelidir bunları açıklayacağız. Bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız sizlere. Bu soruların yanıtlarını verirken bu işte dünyanın en iyilerinden biri olan Ronaldo, Diego Maradona, Pele ve Messi gibi insanların neler yaptıklarını ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Çok iyi bir futbolcu olmak istiyorsanız öncelikle ilk yapmanız gereken şey, çok güçlü olmaktır, kendinizi çok güçlendiririn, zinde olun, sağlıklı olun, çok kuvvetli bir vücudunuz olsun ve bütün sporlarda olduğu gibi futbolda da bunlar gerçekten en öncelikli şeylerdir. Sürekli çalışma yapın ve çok sıkı çalışın bu çok önemlidir. Her türlü futbol maçını fırsat buldukça izlemeye çalışın, bunlar kesinlikle ufkunuzu genişletecektir.

İş alanınızda en iyi futbolcuyu ara ara canlı olarak izleyin, takımı hücuma geçtiğinde o ne yapıyor, top başka oyuncudayken nereye hareketlenmektedir, takım korumasında nerede durmaktadır. Ne zamanlarda nereye hemen giriyor, bunları çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir ve yapmak durumunda olacağınız Klasbahis antrenmanlarda denemelisiniz.

Sahada içerisinde kendiniz olun, içinizden geldiği gibi hareket edin sakin olun, bir röportajında Ronaldo’ya nasıl bu kadar iyi bir şekilde çalım atıyorsun diye soru yönelttiklerinde verdiği cevap çok önemlidir. Oyun esnasında asla çalımı nasıl atacağımı düşünmemekteyim, oyunda içimden geldiği gibi oynuyorum demiştir, yani sizde onun gibi içinizden geldiği gibi oynayın.

Yaptığınız işi yani futbolu sevin, eğer futbolcu olmaya karar verdiyseniz, futboldan kesinlikle bıkmayın, yoğun çalışma ve maç temposundan kesinlikle kopmayın, futboldan asla ama asla yılmayın. Bu çok önemlidir. Çok iyi beslenin, beslenmenize çok dikkat edin. Fizik gücünüzü daha da arttırmaya çalışın, kondisyonunu ve fizik gücünüz sizi sahada her zaman bir adım yukarıya taşıyacak şekle gelecek zamana kadar çalışın.

Sahaya çıktığınız anda öz güveniniz yerinde olsun, kendinize güvenin, kesinlikle hata yapmaktan korkmayın, eğer hata yapmaktan korkarsanız kesinlikle pozitif futbol oynayamazsınız bunu unutmayın.