7DAYS EuroCup B grubunda 18. Hafta karşılaşması olan Buducnost Voli karşısında ev sahibi takım sahaya; Onuralp Bitim, Kevarrius Hayes, Andrew Andrews, Derek Needham ve Dave Dudzinski ilk beşiyle çıktı.

Mücadelenin ilk dakikalarında skor üretmekte zorlanan Frutti Extra Bursaspor karşısında konuk ekip yüksek atış yüzdesiyle oynadı ve 2-6'lık üstünlükle başladı. 

Yeşil beyazlılar Needham ve Andrews ile üst üste bulduğu sayılarla farkı eritmeye çalışsa da özellikle serbest atış çizgisinde umduğunu bulamadı ve ilk periyodu 12-19 geride kapattı.

Ev sahibi takımın skor sıkıntısı ikinci periyotta da peşini bırakmayınca Karadağ ekibi karşısında öne geçme fırsatı bulamadı. 

Boş hücumlar ve Frutti Extra Bursaspor lehine çalınan fauller Bursa temsilcisini oldukça zorladı. İlk yarının bitimine yakın Onuralp- Dudzinski ikilisiyle geri dönüş fitilini ateşleyen taraf Bursa ekibi olsa da soyunma odasına önde giden taraf Buducnost Voli oldu. (40-44)

Üçüncü periyot sert faullere sahne oldu ve takımın oyun kurucusu Derek Needham 4. Faulünü alarak, faul problemine girdi. Needham'ın yerine Andrews'ü oyuna alan Dusan Alimpijevic, daha dengeli bir oyun çizdi. Müthiş bir geri dönüş sergileyen ev sahibi takım farkı 2'ye kadar indirdi. (68-70) Son periyoda önde giren takım ise yine Buducnost Voli oldu. (68-72)

Karşılaşmanın kader periyoduna 4-0'lık seriyle başlayan Potanın Timsahları farkı ilk kez eşitledi. (72-72)

Frutti Extra Bursaspor, tansiyonun yüksek olduğu son çeyrekte rakibiyle arasındaki farkın artmasına engel oldu.

Kıran kırana geçen son saniyelerde ritmini bulsa da evindeki son Avrupa maçından mağlup ayrıldı.