Ev sahibi takım karşılaşmaya; Lamar Peters, Marial Shayok, Oğuz Savaş, Can Maxim Mutaf ve Metin Türen beşiyle başladı.

Zorlu rakip karşısında oldukça etkileyici başlayan Frutti Extra Bursaspor daha karşılaşmanın başında üstünlüğü ele alarak iyi bir başlangıç yaptı.

Oğuz ve Shayok’tan verim alan yeşil beyazlılar, tüm sayılarını pota altından elde ettiği ilk periyodu 1 sayı farkla önde kapattı. (15-14)

İkinci çeyreğe 10-0’lık seriyle hızlı başlayan Daçka geriden gelerek 9 sayı öne geçti. (15-24)

Erken faul problemine giren Bursa temsilcisinin bu dezavantajını iyi değerlendiren konuk ekibin, faullerden elde ettiği sayılarla birlikte karşılaşmada fark ilk kez çift hanelere ulaştı. (20-31)

Oğuz Lamar ikilisiyle iyi bir geri dönüş sergileyen Frutti Extra Bursaspor’a mola dönüşü bir de Shayok’un yayın gerisinden bulduğu sayılarda fayda etmedi ve Alimpijevic’in öğrencileri soyunma odasına 5 sayı geride giden taraf oldu. (32-37)

Ender Arslan’ın dış atışlarıyla 9-0’lık seriyle başlayan 3. Periyotta öne geçen ev sahibi takım, Shayok ve Lamar ile öne geçse de (47-43) boş dönülen hücumlar vites düşürdü ve bu periyotta 49-50 Darüşşafaka Tekfen üstünlüğü ile son buldu.

Karşılaşmanın kader periyodu başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Savunmada sert bir oyun çizen Frutti Extra Bursaspor'da Lamar Peters 5 faulle oyun dışı kaldı.

Faullerin bol olduğu son çeyrekte 5 faulle oyun dışı kalan bir diğer isim ise Darüşşafaka Tekfen'den Grant Jerrett oldu.

Metin Türen'in kritik sayıları ve Marial Shayok'un serbest atışlarıyla bitime 20 saniye kala eşitlenen fark (68-68) Andrew ANdrews'in son saniye üçlüğü ile bozuldu ve Darüşşafaka Tekfen maçı 70-68 kazandı.

  1. TOFAŞ Spor Salonu
    1. Periyot: 15-14
    2. Periyot:  32-37 (İlk Yarı Sonucu)
    3. Periyot: 49-50
    4. Periyot: 68-70 (Maç Sonucu)

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR: Justin Tillman 5, Marial Shayok 24 , Can Maxim Mutaf  , Kenneth Kadji 8, Lamar Peters 5 , Metin Türen 2, Oğuz Savaş 10 , Ömercan İlyasoğlu, Tevfik Akdamar , Xavier Munford 2, Birkan Batuk2.

DARÜŞŞAFAKA TEKFEN: Sinan Güler 13, Andrew Andrews 14, Doğuş Özdemiroğlu 4, Grant Jerrett 10, Berk Demir 14, Troy Selim Şav, William Buford 4, Ryan Luther 4, Efe Sarıca, Erkan Veyseloğlu 2, Emir Can Koşut, Josh Magette 2, Bora Yaşar, Jarmar Guley, Mahmut Can Çelik, Görkem Doğan, Eray Akyüz.

HAKEMLER: Zafer Yılmaz, Kerem Baki, Kaan Büyükçil.

Editör: Haber Merkezi