Nilüfer Belediyesi'nin öncülüğünde tasarlanan merkez, doğa sporlarına ve havacılığa ilgi duyan herkese hizmet verecek. Merkezin açılış töreni Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk'ün katılımıyla gerçekleşti.

whatsapp-image-2023-10-07-at-12-12-02-652121050b8c1

Nilüfer Belediyesi Başkanı Turgay Erdem'in açıklamalarından satır başları şöyle;

"Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sporun adı olarak anılan Nilüfer'de böyle bir tesisimizde yapacağımız etkinliklerle onur duyuyoruz. Bursa'da hava sporları anlamında havacılık ve doğa sporları tesisimizi bugün sizlerle birlikte açılışını yapmaktan mutluluk duyarız. Burada düzenlediğimiz yarışmalara her yıl  Türkiye'nin  dört bir yanından katılım  oluyor. Bugün de burada 20 farklı üniversiteden 500 öğrencinin katıldığını öğrendim. Tüm şehir dışından gelen gençlere hoş geldiniz.

whatsapp-image-2023-10-07-at-12-12-12-6521214005764

"YAMAÇ PARAŞÜTÜ ETKİNLİĞİMİZ OLACAK"

Havacılık sporuna son yıllarda ilginin arttığını da görmekteyiz. Bu bağlamda tesisisimizde yeni gelişmelerde bulunduk. Burası 45 dönümlük alan ve 500 metrekarelik kapalı sosyal yaşam alanımız var. Gençlerimizin rahatlıkla konaklayabileceği ve yemek hane bölümü var.  Burada yapmış olduğunuz çalışmada yamaç paraşütü alanı planladık. Kamp alanı da olacak ve doga sporu tutkunu olan gençlerimize  alan yaratmış öldük. 

"İL DIŞINDAN GELEN ZİYARETÇİLERİMİZ VAR"

Gençlik ve Spor hizmetleri müdürümüz gençlerimizi spor ve doğayla buluşturdu. Eminim Turkiyenin dört bir yanından gelen gençlerimiz ziyaret edecekler. Bu tesisimizi tamamladıktan sonra Fadilla mahallesine gelen insanların daha güzel aktiviteler sağlayabileceği çalışmalar yapıyoruz ve çok güzel şekilde ağırlayacağız.  Bu arada Fadıllılar da oldukça misafirperver. Amacımız kırsal alanlari çoğaltmak ve doğa alanlarını çoğaltmak. Güzel bir etkinlik olmasını ve  kazasız sorunsuz uçuşlar olmasını dileyerek şehir dışından gelen misafirlerimiz iyi eğlenceler diliyorum."

whatsapp-image-2023-10-07-at-12-12-02-1-652121180fd50

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk'ün açıklamalarından satırbaşı şöyle;

"Neredeyse her gün Nilüfer ilçemizin bir açılışındayız . Bugün de gerçekten doğayla iç içe genclerle birlikte organize edilen programda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Gerçekten burada bir çok üniversitelinin bir araya gelip Nilüferi tanıması bizin için çok anlamlı. Sizlerle ortak olarak hayata geçirdiğimiz bu projeler hep birlikte eserlerimizi geleceğe taşımak adına çok kıymetli. Etkinliğimiz tekrar kutlu olsun hep birlikte bu güzel etkinliklerde buluşmak dileğiyle  hoşça kalın."

Editör: Haber Merkezi