Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, önümüzdeki hafta başlayacak olan lig öncesi hazırlık maçında Eskişehir Basket’e konuk oldu. Anadolu Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Barış Ermiş, Yiğit Arslan, Sammy Mejia, Josh Owens, Kenny Kadji beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk sayılarını Kadji ve Mejia’yla buldu.

İlk çeyreği 26-15 geride geçen Bursa temsilcisi, Ivan Paunic, Barış Ermiş ve Yiğit Arslan’ın yanı sıra son bölümde genç oyuncuları Mert Konuk, Berkan Durmaz ve Muhsin Yaşar’ın sayılarıyla farkı eritse de ilk yarıyı 46-39 yenik kapattı.

Ev sahibi ekibin basketleriyle başlayan üçüncü çeyrekte Barış Ermiş, Josh Owens sayılarıyla oyunda kalan TOFAŞ, Kenny Kadji'nin üst üste kaydettiği basketlerle 28. dakikada farkı 4'e indirdi: 59-55. Dördüncü periyoda 64-60 geride başlayan Mavi Yeşilliler, Muhsin, Mert ve Berkan ile skor bularak 67-67 eşitliği yakaladı. Barış Ermiş’in sayıları bitime 1.40 dakika kala skoru 83-80’e çekerken, TOFAŞ Basketbol Takımı kalan bölümde bu geri dönüşünü tamamlayamadı ve parkeden 88-81 mağlup ayrıldı. Karşılaşmada sakatlıkları bulunan Caner Topaloğlu, Kadir Bayram, Tony Crocker, Pierria Henry ve Raymar Morgan oynayamadı. Yeni transfer Ivan Paunic ise ilk kez TOFAŞ forması giydi.

TOFAŞ Basketbol Takımı ligin ilk haftasında 7 Ekim Cumartesi günü Darüşşafaka Basketbol’u konuk edecek. TOFAŞ Spor Salonu’ndaki mücadele saat 20.15’te başlayacak.

Editör: Haber Merkezi