Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Erkan Öncel basın toplantısında şöyle konuştu;

Değerli basın mensupları, ekranlarınızın başında bizleri takip eden taraftarlarımız, hepiniz hoş geldiniz.
Uzun zamandır gündemi işgal eden konularla ilgili bugün burada toplandık ve şeffaf bir şekilde kamuoyunu aydınlatmak istedik.

Öncelikle geçen yönetim döneminde açılan davalarla başlamak istiyorum.

Toplam 12 dosyadan 8’i hukuk, 4’ü ceza davası olmak üzere toplamda 12 dava açılmıştır.

Bu davaların kontrolü için dışarıdan hukuk bürolarıyla anlaşmalar yapılmıştır. Bu hususlarla ilgili olarak dün tarafımıza, davaların dosya numaralarını içeren bir Excel dosyası verilmiştir.

Bilgi konusunda bir eksiklik yaşanmıştır, maalesef evraklar kulüpte bulunmamaktaydı. Biz sürece hakim oldukları için önceki sözleşmeli avukatlarıyla devam etmek istedik, ancak Mayıs’ta gerçekleşecek seçimi mazeret göstererek affını istediler. Biz de kulüp yönetimi olarak bunu kabul ettik.

Bu hususların ardından bir önceki yönetimle anlaşma yapılan 4 hukuk bürosuyla ve toplam 8 avukat ile vekalet ilişkimizi sona erdirdik. Ayrıca davalara bakan hukuk bürolarına da kulübümüz tarafından ciddi rakamlar ödenmiştir.

Şeffaf bir şekilde devam etmek istediğimiz için bu sürece kulübümüzün avukatıyla devam edilecektir. Kendisi bu konuda yeterli donanıma sahiptir. Hukuk Kurulumuzda toplam 6 avukatımız bulunmaktadır. Onların da desteği bizimle olacaktır.

Editör: Haber Merkezi