Frutti extra Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic "Nasıl bir maç olduğunu maçtaki herkes gördü. Sizin de bildiğiniz gibi bu turnuvanın bazı kuralları var ve kurallara uymak zorundayız. Ne gördüğümüzü ya da ne söylemek istediğimizi söyleyemiyoruz. Bu kurallara saygı duyuyoruz ancak dün neler olduğunu anlayacak kadar akıllı insanlarız.

Taraftarlarımıza salona geldikleri ve bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Tekrardan inanılmaz bir atmosfer yaşattılar. Herkesten bir kere daha rica ediyorum, bu anlara saygı göstersinler ve kulübümüze doğru bir şekilde destek versinler. Dünkü maçta sahaya atılan cismin hakeme isabet etmesi kulübümüz ve organizasyonumuz için büyük sıkıntı yaratabilir. Sahaya bir şeyler atmak ya da Türkiye Ligi'nde küfür etmek kulübe destek vermek anlamına gelmez. Bu sebeplerden ötürü çok ağır cezalar ödüyoruz. Hala organizasyonumuzu yukarı taşımaya çalışan bir kulübüz ve bu yüzden bu tip konularda daha dikkatli davranmalıyız.

Taraftarımızın isteklerini ve yeni oyuncu taleplerini biliyorum. Herkes emin olsun ki bu konu üzerine kulüp olarak çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz ama şu zamanlar transfer piyasası için çok zor zamanlar ve bu yüzden çok dikkatli ilerliyoruz.

Sezon başında da istediğimiz fakat NBA şansını denemek için G-League’e giden bir oyuncu ile anlaşmak üzereyiz. Bu dönemde bu transferi gerçekleştirebilirsek bizim için çok önemli bir iş olacak. Benim için önemli olan şey tüm taraftarlarımıza şu anda en iyi 4-5 takımdan biri olan takımımızla inanılmaz işler yaptığımızı anlatmak. Bizle aynı bütçeli hatta daha yüksek bütçeli bir çok takımın şu an düşme korkusu bile yaşadığı bir ligde nasıl mücadele ettiğimizi ve taraftarımızla beraber hep birlikte gerçekten çok iyi işler yaptığımızı anlamasını rica ediyorum." dedi.