Japon Shotokan Karate Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Lübeck Almanya Dünya Şampiyonası’nda rakiplerini dize getiren BursaSavaşkan Gemici, zirveye adını yazdırdı.

WhatsApp Görsel 2023-12-28 saat 16.45.30_550f2945

Şampiyona öncesinde Japon ve diğer ülkelerden gelen hocaların seminer verdiğini söyleyen Beyazıt Spor Kulübü Karatecisi Savaşkan Gemici, “Sonraki gün müsabakalar başladı. 18-21 yaş kategorisinde dünya şampiyonu oldum.  Bursa’nın ve Türkiye’nin başarılı antrenörlerinden Rabia Küçük gözetiminde aynı inanç ve azimle çalışmalarıma devam ediyorum. Dünya şampiyonluğu benim için bir son değil başlangıç. Hedefim Türk Karate Milli Takımı’na seçilerek ülkemi ve Bursa’yı temsil etmek” dedi.

WhatsApp Görsel 2023-12-28 saat 16.45.48_2649d7eb

GENÇLERE UMUT AŞISI

Savaşkan Gemici’nin başarısının kendisini de gururlandırdığını ifade eden Beyazıt Spor Kulübü Karate Antrenörü Rabia Küçük ise, “ Savaşkan 21 yaşında bu başarıyı yakalayarak, tüm gençlere umut aşıladı ve rol model oldu. Sporla uğraşan her bireyin kat ettiği yolu yakından görebilirsiniz. Hedefimiz hem Beyazıt’tan hem de Bursa’dan çok sayıda genci sporla tanıştırmak olacak” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi