Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin maçtaki oyuncu değişikliğiyle ilgili kendisine yönelttiği soru üzerine deneyimli teknik adam, şu ifadeleri kullandı.

''Biz ikinci, üçüncü golü atacak pozisyonları bulduk ama öyle bir penaltı verilmiş ki sizin sormanız gereken 'Böyle bir penaltı nasıl verilir?' olmalı. 11'e 11 iken daha iyiydik. Öndeyken de daha iyiydik. Öyle bir penaltı kararı verildi ki şaka gibiydi. Kolunuz, vücudunuza yapışık ve hakem penaltı veriyor. Hakem böyle bir anı bekliyordu. Bursa gibi bir takımla böyle bir akşamda iki puanı bırakıp dönüyorsunuz. Kendi işinizi kendiniz zorlaştırdınız. Çok kızgınım. Mağlup olmadık ama bizim için mağlubiyet gibi bir maç oldu. Bunu bizim takımımız yaptı. Gerçekten inanılmaz.''

Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok fazla dostu var
Dick Advocaat, Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşmanın ardından siyah-beyazlı kulübe verilen cezalara ilişkin yöneltilen soruya da şu karşılığı verdi "Ben bu ülkede yabancıyım. Pazar günü oynadığımız maçlardan sonra gelişen sonuçları çok merak ediyordum. Çok şaşırtıcı. Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok fazla dostu var herhalde. Başka bir anlam yükleyemiyorum. Sanki her şeyi biz yapmışız gibi kararlar verildi. Bu akşam 2 puanı hakem yüzünden kaybetmedik. Tamamen bizim yüzümüzden oldu. Bu ülkede yaşayan yabancı olarak, alınmış olan bu kararlar beni fazlasıyla şaşırttı."