Bursaspor eski Teknik Direktörü Christoph Daum,  eski kulübünün yeniden Süper Lig’e dönmesi gerektiğini söyledi.

KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Akciğer kanserine yakalandıktan sonra ülkesinde tedavi gören Alman teknik adam, Maçkolik’e verdiği röportajda Bursaspor’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2013-14 sezonunda yeşil-beyazlı takımı çalıştıran 70 yaşındaki teknik direktör, “Bursaspor yeniden Süper Lig’de olmalı” ifadesini kullandı.

WhatsApp Görsel 2023-11-24 saat 20.36.29_072d804a

“DANIŞMANA İHTİYAÇLARI VARDI”

Daum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bursaspor'un iyi antrenman tesisleri (Özlüce) var, iyi bir medyası var. Bursa şehri çok zengin bir bölge. Benim döneminde, kulübe çok fazla yatırım yapan bir yönetici vardı, ama o dönem hata yaptılar. Oysa iyi bir danışmana ihtiyaçları vardı. Bana göre Bursaspor’un yeniden Süper Lig kulübü haline gelmesi gerekiyor.”

TARAFTARI SUÇLADI

Christoph Daum, söyleşinin bir bölümünde, Bursaspor'da sorunun taraftarlardan kaynaklandığını iddia ederek, “Bursaspor’da sorunun Teksas grubundan başladığını düşünüyorum. Teksas’ın, kulübün tüm kararları üzerinde inanılmaz etkisi vardı ve bu iyi bir şey değil. Tüm suçu taraftarlara atmak istemiyorum ama şunu gerçekten söylemeliyiz ki, taraftarın takıma yardımcı olması gerekiyor. Yönetim kurulunun kararlarına karışmaları gerekmiyor.”

Editör: Haber Merkezi