Rüzgarın etkisini maç boyu gösterdiği mücadelede iki takımda ilk yarı istediklerini sahaya yansıtamazken ilk yarının son bölümünde Çalıspor Süleyman'ın sol kanattan getirdiği topta Ali'nin golüyle skoru 1-0 getirdi ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı.

2.yarı rüzgarı da arkasına alan Çalıspor arka arkaya pozisyonlar bularak rakibini bunalttı ve son haftaların etkili ismi Burak ile skoru 2-0 a getirmeyi başardı.Golden sonrada etkisini arttıran Çalıspor bu kezde Selim'le bir gol bularak farkı 3 e çıkardı.Samanlıspor demorilize olurken bu sezon alışılagelmiş kontra atakları bile bulamadılar.

WhatsApp Görsel 2023-12-24 saat 23.30.07_73bcc1f9

Savunmada biran olsun boşluk vermeyen Çalıspor bu kezde Tayfun'un arka arkaya çalımlarıyla getirdiği pozisyonda Unutun golüyle skoru 4-0 getirdi.Günün başarılı isimlerinden Tayfun bu kezde ceza sahası içinde buluştuğu topta,topu ağlarla buluşturdu eken skor 5-0 a geldi.Son bölümde ortasahalar raht geçilirken Çalıspor bir golde Tolgahanla buldu ve sahadan 6-0 galip ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla son 6 haftaya girilirken,ilk 2 takımın Süper Amatör Lige yükseleceği ligde Çalıspor en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını 7 ye çıkardı ve şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet almış oldu.

WhatsApp Görsel 2023-12-24 saat 23.30.08_9231a2dd

Samanlıspor haftaya kümede kalma adına kritik maçta Hacivat Gençlerbirliği deplasmanına giderken,Çalıspor kensi sahasında Karıncalıgücünü ağırlayacak.

Editör: Haber Merkezi