Kaan Vardar | Bursasporx

Sezonun ikinci yarısı için kiralık olarak Niğde Anadolu FK’ya transfer olan Bursaspor genç oyuncusu Çağatay Yılmaz, bugün oynanan İnegölspor mücadelesi sonrasında Bursasporx mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Maçın 71. dakikasında Emre Oymak'ın yerine oyuna dahil olan Çağatay Yılmaz, Niğde Anadolu FK için ter dökerken mücadele 2-2 eşitlikle sonuçlandı.

Karşılaşma sonrası Bursasporx’e özel açıklamalarda bulunan Çağatay Yılmaz "Bursa'ya döndüğüm için çok mutluyum çünkü benim şehrim burası. Annem babam Niğdeli. İki takımda olmak zordu benim için ve duygusal anlar yaşadım. Önemli olan takıma katkı yapmamdı. 2-2 bitti ve ilerlemek istiyoruz, çift hanelere yaklaşmak istiyoruz” dedi.

Bursa benim camiam

Amedspor macerasından sonra şimdi Niğde ile yeni bir yola çıkan genç oyuncu, kariyer planlaması için “Amed’den sonra burası ilaç gibi geldi. Çünkü seçimim kesinlikle yanlıştı, oraya gitmem. Tabi birazda perde arkası var çok konuşmak istemiyorum bu konu hakkında. Buraya gelmem daha hayırlısı ve doğru bir seçim oldu. Gönül Bursa’da olmak isterdi. Orada gelişmek ve oynamak. Çünkü Bursa benim camiam, buranın çocuğuyum ve orada daha mutluyum” dedi.

Sene sonu hedefiyle ilgili de konuşan Yılmaz, “İlk önce Bursaspor’umuzun ligde kalma ve Play-off oynama gibi bir hedefi var. Ben onların içinde olmak istiyorum, orada görev almak istiyorum" dedi.

Mustafa hoca her şeyimizi biliyordu

Bursaspor'un genel durumu ile alakalı ve son zamanlarda yaşananlar hakkında değerlendirme yapan Çağatay Yılmaz, “Öncelikle Trabzonspor’a transfer olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum, kendim transfer olmuş gibi sevindim. Geçen sene çok büyük emek verdik, Avrupa bize döndü herkes bizi izliyordu. Ama bu sene işler biraz kötü gitti. Keşke Mustafa Er Hoca ile devam edilseydi. Çünkü her şeyimizi biliyordu. Attığımız adımı ve dinamiklerimizi biliyordu, herkesi tanıyordu. Herkesin seçimi bir şey diyemiyorum." dedi.

Şampiyon kulüp değişmez

Divan Kurulu Başkanlığı’nın toplantısı sonrasında ortaya çıkan Futbol Kulübü (FK) tartışmalarına katılan Çağatay Yılmaz, “Benim bu konu hakkında yorum yapmam çok doğru olmaz ama biz Bursaspor’uz. Bursaspor değişmez, şampiyon kulüp değişmez. Kesinlikle değişmez. İnşallah hayırlısı olur, Bursa’mız en iyi yerlere gelir. Hep beraber geliriz inşallah, umudum o" ifadelerini kullandı.