Çağatay Adıyaman ve Serik maçlarıyla alınan iki galibiyeti değerlendiren Bursaspor Kaptanı Çağatay Yılmaz “Evet morallerde çok yerinde şehir olarak artık takviyeyi almayı düşünüyoruz Bu haftada stadı dolduracağımızı düşünüyoruz. Çünkü ikide iki yaptık ve muhteşem gidiyoruz. Bunun üstüne katkı sağlamak istiyoruz. Yani Murat hocanın antrenmanlarıyla teknik ekibin antrenmanlarıyla ve saha dışında taraftarımızın desteğiyle daha da iyi olacağımızı düşünüyorum. Üçte üç yapacağımızı düşünüyorum Kırşehir maçında. Şuan çok iyiyiz. Motiveyiz. Şuan kötü giden hiçbir olay yok.” dedi.

9 puan alacağımızı düşünüyorum

Kırşehir ardından Bursaspor için çok kritik olan 3 maçlar hakkında Çağatay “Bu konuyla ilgili hocam zaten en başta geldiğinde söylemişti. Bizim hedefimiz play-off’tan çıkmak ya da olursa birinciye ikinciye artık ne olursa. Bu önümüzdeki üç maç çok önemli gerçekten. Puanları almamız lazım. Biz 9 puan olarak hesaplıyoruz bu üç maçta. Oynadığımız oyunun aynı şekilde devam ettirirsek 9 puanı alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Daha çok gol atmak istiyorum

Bireysel performansı hakkında ve gollerine devam edecek mi? Sorusuna kaptan “Geçen sezonki istatistiğimin üstüne çıkmak istiyorum. Geçen sezon biliyorsunuz 18 maç oynamıştım. Bu sezon sakatlık olmazsa daha çok maç oynayıp daha çok gol atmak istiyorum. Şöyle bir parantez açıyorum gollerimi takım sayesinde atıyorum. Yani takım olmasa ben gol atamam. Onların yardımı çok oluyor bana. Böylede daha çok gol atmayı ve attırmayı planlıyoruz inşallah.” dedi.

Sağlığı ile ilgili sorulan soruya Çağatay “Şuan daha iyiyim. Evet gerçekten ciddi bir hastalığım vardı. İki tane serum yedim. Ama önemli değil.” dedi.

Transfer tahtası

23 yaşında takımın abisi olan Çağatay Yılmaz, transfer tahtası hakkında “Bu konuya yönetim karar verir ama yani daha öncede açtık transfer tahtasını biliyorsunuz. 17+4 toplam 21 tane transfer yaptık. Ve bunların hala borç yükünü çekiyoruz. Bunlar yüzünden şuan tahtamız açılmıyor biliyorsunuz. Daha tecrübelenmemiz lazım. Daha olgun transferler yapmamız lazım. Bizim takımımızı ben şuanda çok iyi görüyorum. Abartı olmayacak şekilde tabii ki de tecrübeli abilerimiz, bize katkısı olacak abilerimiz ya da bizim yaşıtlarımız hiç önemli değil Bursaspor’a kimin katkısı olacaksa o gelsin. Ama tabii ki de buradaki değerlerimizi kaybetmeyelim. Çünkü buradaki çocukların hepsi gerçekten büyük anlamlı, Bursaspor’un değerinden en fazlasını yapmaya çalışıyor.” dedi.

Murat hoca abi gibi yaklaşıyor

Teknik direktör Murat Sözkesen hakkında Çağatay Yılmaz ” Murat abi ‘’abi’’ olarak yaklaşıyor bize ilk başta. Sonra hocalık ikinci kısıma geçiyor. Bizimle saha dışında saha içinde bütün iletişimi kuruyor. Dertlerimizi sıkıntılarımızı dinliyor. Bir sorunumuz varsa yönetime iletiyor. Yönetime bildirmeden önce kendi çözebiliyorsa kendi çözmeye çalışıyor. Ona buradan teşekkür ederim takım adına. Musafa hocada bize yardımcı olmaya çalışıyor. Yönetimle aramızdaki köprü oluyor. Takımdaki sorunları çözmeye çalışıyorlar. Biz teknik ekipten ve Mustafa Gönden’den özellikle Murat hocadan çok memnunuz.” İfadelerini kullandı.

İndirim olacağını düşünüyorum

Maç biletlerinde indirip olup olmayacağı sorusuna “Bence bizim yönetimimiz biraz daha o konuda indirime gidebilir. Ben özellikle konuşacağımı dile getireyim. Çünkü bizim taraftarımız futbol seven Bursa’ya, Bursaspor’a aşık olan bir camiayız. Ve özellikle futbolla anıldığımız için Bursa bizim için taraftarı çok önemli. Biz onlara bir adım gidersek onlar bize beş adım geleceğini biliyoruz. Ki gidileceğini de düşünüyorum.” dedi.

Gol attıkça mutlu oluyorum

Kendisini daha farklı mevkilerde değerlendirmeyi düşünüyor musun? Sorusuna Çağatay Yılmaz “Murat hoca değerlendirmişti çift forvete döndük bir maçta. Ben biraz daha araya koşu yapan gole yakın oynamayı seven bir oyuncuyum. Topla oynamayı seven bir oyuncuyum. Biraz bu konuda şikayetçiler ama böyle daha rahat hissediyorum kendimi. Gol attıkça attırasım geliyor. Gol attırdıkça gol atasım da geliyor. İkiside çok güzel oluyor. Ve gol attıkça mutlu oluyorum.”

Bursaspor neden bu kadar çok sarı kart görüyor? Sorusu üzerine Çağatay “İnanılmaz bir algı var. Çat diye sarı kartı çıkarıyor. Bilmiyorum Bursaspor’un büyüklüğündendir diye düşünüyorum. Ben başka yorum yapmak istemiyorum, başka yere çekmek istemiyorum. Ama biraz daha dikkatli olursak bu konuda sevinirim.” İfadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi