Bursaspor Sportif Direktörü Mustafa Gönden transfer tahtasının açılıp açılmamasıyla ilgili olarak iki durum için de çalışmalarının hazır olduğunu söyledi. Tecrübeli futbol adamı, göreve geldiği günden itibaren süreci doğru götürdüklerine inandığını ifade ederek Bursa şehrinden, Bursaspor’u yalnız bırakmamalarını ve takıma destek olmalarını talep etti.

ELİMİZİ KUVVETLENDİRİR

Bursaspor’un 2. Lig’de daha fazla kalmaması gerektiğini aktaran Mustafa Gönden, “İki seçenek var. Transfer ya açılacak ya da açılmayacak. Biz ikisine göre de hamlemizi yaptık. Tahta açılırsa da açılmazsa da ne yapacağımız belli. Açılması çok çok önemli. Bu ligde çok fazla kalmamamız gerekiyor. Mevcut şartlar altında bunu ne kadar başarabiliriz soru işareti. İyi bir kadroya sahibiz ama bir süreç gerekiyor. Süreci doğru yöneteceğimize eminiz ama bunu yönetirken tahtanın açık olması elimizi çok kuvvetlendirir” diye konuştu.

EMRE1062-2-scaled

AYNI HATALARI YAPMAYACAĞIZ

Tahtanın açılması halinde daha önce yapılan hataları yapmayacaklarının altını çizen Gönden, “Eksik bölgelerimiz var. Biz ‘tahta açılsın, herkes gitsin yepyeni bir takım kuralım’ demiyoruz. Maalesef geçmişte Bursaspor’un içinden geçilmiş. Olayın içine girince çok daha net görüyoruz. Biz bu hatayı yapmayacağız. Doğru yerlere doğru montajlar ile doğru takım yapılanması yapıp, play-off’u kovalayacağız. Açılmadığı taktirde de mevcut kadroyla neler yapabiliriz ve maksimum ne kadar daha fazlasını verebiliriz bunun çalışması içindeyiz” ifadelerini kullandı.

EMRE1244-scaled

ŞEHİR BİZE İNANSIN

Bu süreçte şehirden destek beklediklerini bir kez daha hatıralatan Mustafa Gönden, “Devre arasında iyi bir kamp geçirmek zorundayız. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Tahta açılsa da açılmasa da maksimum seviyeye ulaşıp ikinci yarıya o şekilde girmemiz lazım. Onu yakalamamız için de 5 maçlık seriden maksimum puan toplayıp umutla ve coşkuyla hareket etmemiz lazım. Her zaman bir yol vardır. Yol yoksa yol açacak yüreğe sahibiz. Hiçbir şekilde olumsuz düşünmüyorum. Bu yol biraz da şehrin birlikteliğinden geçiyor. Hiç kimse çıkıp da bu takımın borcunu kapatamaz. Bir oluşum, bir destek gerekiyor. Şehir bizim yanımızda olsun, inansın. Biz bir şeyleri değiştireceğiz diye hissediyorum” dedi.

Kaynak: Olay | Emre Kurtbay