Mücadelenin ilk anlarında üst üste sayılar kaydeden konuk ekip, bir anda 6-0 öne geçti. Kısa sürede toparlanan yeşil beyazlı ekip, Anthony Brown’ın basketiyle skoru 8-8’e eşitlerken, ilk 5 dakika da bu skor ile geçildi. Savunmaların ön plana çıktığı ilk çeyrekte kalan bölümlerde karşılıklı sayılar görülürken, Ömer Tutku Al’ın son hücumdaki basketiyle Bursaspor İnfo Yatırım, ilk çeyreği 19-17 önde tamamladı.

Bursaspor İnfo Yatırım - Aliağa Petkimspor Foto Galeri: Bursaspor İnfo Yatırım - Aliağa Petkimspor

İkinci çeyrekte her iki ekip de hücum gücünü tamamen ortaya koydu. Ömer Tutku Al’dan gelen 5 sayı ile birlikte yeşil beyazlılar, 24-21’lik skor avantajını yakaladı. Konuk ekip de Mahir Ağva yüksek yüzdeli oynarken, Ömer ile ikisinin düellosunda her iki takım da sayılar buldu. 15. Dakika 32-32’lik eşitlikle geçilirken, son anlarda Flody’un kazandığı 3 atışı da sayıya çevirmesiyle Bursaspor İnfo Yatırım tekrar avantajını sağladı ve son saniyelerde Anthony Brown’ın da smaç basketiyle soyunma odasına 45-41 önde gitti.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında her iki ekip de skor bulmakta zorlandı. Bu kısırlığı Anthony Brown ile bozan Bursaspor İnfo Yatırım, skor avantajını sürdürdü. Ancak konuk ekip de hücumlarından boş dönmeyince ev sahibi, 25. dakikayı bir sayı farkla 50-49 ile geçti. Yeniden savunma direncini artıran Bursaspor İnfo Yatırım, önce Floyd ardından da Hamilton’ın sayılarıyla bir kez daha ritim bularak farkı 8’e çıkardı. Bu üstünlüğünü koruyan yeşil beyazlılar, kader çeyreğine de 65-55 önde girdi.

Son çeyrekte konuk ekibin direnciyle karşılaşan Bursaspor İnfo Yatırım, Anthony Brown ve Michael Young ile sayılar bulmaya devam etti. Maçın son 5 dakikasına 80-67'lik rahat bir skor ile giren Bursaspor İnfo Yatırım, konuk ekibin dönüşüne izin vermedi ve mücadeleyi 94-84 kazanmasını bildi.

Editör: Haber Merkezi