TFF 3. Lig’e düşmesi kesinleşen Bursaspor’da teknik direktörlük görevinden istifa eden Ümit Şengül’ün ayrılığındaki perde arkası ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu Esenler Erokspor’la deplasmanda oynanan ve 5-1’lik ağır yenilgiyle sonuçlanan maçta yaşananlar Ümit Şengül’ün görevinden ayrılmasına neden oldu.

Edinilen bilgilere göre maç içinde yedek kulübesine en yakın futbolcu olan Yiğit Fidan’a sesini duyurmak için bağıran yardımcı antrenör Kazım Akgün’ün bu hamlesi sonrası maçın adrenaliyle Yiğit Fidan’ın kulübeye doğru el kol hareketleri yaptıktan sonra su şişesi fırlattığı öğrenildi.

I M G 7300 Scaled

GÖZLER YÖNETİMDE

Maçın tamamlanmasının ardından Yiğit’e soyunma odasında neden bu hareketleri yaptığını soran Teknik Direktör Şengül’e olayla bir ilgisi olmamasına rağmen savunma oyuncusu Ertuğrul Kurtuluş sert bir tepki verdiği öğrenildi. Şengül’ün üzerine yürüdüğü ve ciddi bir şekilde Şengül’le tartıştığı öne sürülen Kurtuluş’un bu hareketine anlam verilemezken, yaşananların ardından Ümit Şengül’ün istifa kararı aldığı belirtildi.

Bursaspor altyapısından yetişen ve 31 Mayıs’ta sözleşmesi bitecek olan Ertuğrul Kurtuluş’un Bursaspor teknik direktörüne gösterdiği davranışla ilgili yeşil beyazlı yönetimin atacağı adımlar merak ediliyor.

Kaynak: Emre Kurtbay | Olay