Yalçın Gündüz ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevi için yaptığı görüşmelerden yüksek maliyetler nedeniyle sonuç alamayan Bursaspor’da ibre Nedim Vatansever’e döndü.

Ankaraspor maçına takımı hazırlayan ve sahaya süren Vatansever’in, karşılaşmada gösterilen mücadele ve pozitif oyun sonrasında yönetimin önceliği haline geldiği ve yola 44 yaşındaki teknik adamla devam etmeye sıcak baktığı öğrenildi.

EMRE4650-scaled

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Yönetimin bu görüşünde, Vatansever’in sezon başından beri takımla birlikte olmasının yanı sıra oyunculara yaklaşımı da büyük rol oynarken, aynı şekilde futbolcuların da 44 yaşındaki çalıştırıcıyı benimsemesi de etkili oldu.

Bursaspor yönetiminin yapılacak toplantı sonrasında son kararını vermesi ve Nedim Vatansever’i kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

İLKİ YAŞAYACAK

Sezona Yalçın Gündüz ekibinde yardımcı antrenör olarak yer alan Nedim Vatansever, son olarak geçen sezon Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Nilüfer Belediye FSK’yı çalıştırmıştı. Futbolculuk kariyerine Bursaspor altyapısında başlayan Vatansever, antrenörlük kariyerinde Nilüfer Altınşehir Gençlik ve Spor ile Gülbahçespor’u çalıştırmıştı. Kararın resmileşmesi halinde Nedim Vatansever, ilk kez profesyonel bir takımın teknik sorumlusu olacak.

Kaynak: Olay / Emre Kurtbay

Editör: Haber Merkezi