Tarihinin en zor günlerini geçiren Bursaspor’da Recep Günay yönetiminin umursamaz tavırları 60 yılını deviren yeşil beyazlı kulübe zarar vermeye devam ediyor. Önce SGK, ardından vergi borcu taksitini ödemeyerek yapılandırmanın bozulmasına neden olarak Bursaspor’u milyonlarca lira zarara uğratan Günay yönetiminin ödeme yapmadığı futbolcular da yuvadan uçmaya başladı.

TFF HAKLI BULDU

Bursaspor’dan alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle TFF’ye başvuran futbolculardan Ozan İsmail Koç dün itibariyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan İsmail dün Özlüce’ye giderek vedalaştı. Yeşil beyazlı formayla toplamda 81 maça çıkıp 2 kez gol sevinci yaşayan Ozan İsmail bu sezon ise tamamı ilk 11 olmak üzere 16 karşılaşmada ter döktü. Deneyimli oyuncu, Diyarbekirspor maçında yaşananlardan dolayı iki maç ceza almıştı. Asıl bölgesi olan orta sahadan daha çok sol bekte görev yapan Ozan İsmail Koç’un sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecekti.

ONLAR DA SIRADA

Sezon başından bu yana yeşil beyazlı kulüpten alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuran Canberk Yurdakul, Deniz Aydın, Berat Altındiş ve Çağatay Yılmaz’ın da kendilerine verilen sürenin dolmasını beklediği ortaya çıktı. Uzlaşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK)’ya giden futbolcularla yeni seçilecek yönetimin anlaşma sağlayamaması durumunda önümüzdeki günlerde fesihlerin gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

BİR DAVA DA KENDİNİZE AÇIN

Gerek ekonomik, gerekse sportif açıdan tarihinin en zor günlerini yaşayan Bursaspor’a Recep Günay yönetiminin büyük zarar verdiğini belirten taraftarlar, “SGK, vergi, transfer tahtası ve mevcut futbolculara ödeme yapamayacağınız başından belliydi. Kongre kararını daha önceden almamaktaki amacımız Bursaspor’u kapatmakmıydı? Herkesi Bursaspor düşmanı ilan ederken, davalar açarken, bu kulübe en büyük zararı siz vermiş oldunuz. Artık bir dava da Bursaspor’a zarar verdiğiniz için kendinize açarsınız” diye tepki gösterdiler.

Kaynak: Olay