Tarihinin en zor günlerinden geçen Bursaspor’da beklenen karar dün itibariyle alındı. Recep Günay yönetimi yaptığı açıklamayla olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını açıkladı.

EN ERKEN 6-7 OCAK

Bursaspor yönetiminin bugün yapacağı basın toplantısına yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Başkan Recep Günay’ın da katılacağı öğrenildi. Bugünkü basın toplantısında olağanüstü kongre tarihi ve yerinin de açıklanması bekleniyor.

En erken kongre tarihi 6-7 ve 13-14 Ocak olarak gözükürken, yeşil beyazlı kulübün tüzüğüne göre ocak ayında yapılması gereken olağan idari ve mali genel kurul ile olağanüstü seçimli genel kurulun birleştirilme ihtimali de bulunuyor.

HEP TARTIŞILDILAR

2 Temmuz 2023 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurula tek aday olarak giren ve Ömer Furkan Banaz yönetiminden görevi devralan Recep Günay yönetimi, göreve geldikleri günden bu yana hep tartışıldı. Bursaspor’a zaman kazandırmak için aday olduğunu belirten Başkan Recep Günay’ın 5 aylık döneminde yeşil beyazlı kulüp 3 puan silme cezası alırken hali hazırda ligde küme düşme hattında bulunuyor. Bu süreçte 3 ayrı teknik adamla çalışan yeşil beyazlı yönetimde Başkan Recep Günay geçtiğimiz günlerde istifa mektubunu bırakıp ortadan kaybolmuştu.

Öte yandan genel kurul tarihinin aynı sıra çıkacak adaylar da en çok merak edilen konuların başında geliyor…

Bilindiği üzere Bekir Ön ve Raşit Barışıcı kulübe giderek Ersoy Saitoğlu da sosyal medya üzerinden aday olduğunu duyurmuştu…

Daha önce aday olacağını açıklayan ancak yönetimin kongre kararı gitmemesi üzerine kararını askıya alan Ali Ay tavrının da ne olacağı merak ediliyor…

Kaynak: Olay | Emre Kurtbay