Tarihinin en zor günlerinden geçen Bursaspor’da başkan adaylığı bilmecesi devam ediyor. 2 Temmuz Pazar günü saat 14.00’te Sütaş Timsah Park’ta yapılacak kader kongresi öncesinde, yeşil-beyazlı kulübe herhangi bir başkan adayı veya adaylarının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

25 Haziran’a kadar aday çıkmaması halinde kayyuma bırakılacak Bursaspor Kulübü için şehirde olan sessizlik yeşil-beyazlı taraftarları endişelendiriyor.

İLK GÖRÜŞMEDE SONUÇ ÇIKMADI

Divan Başkanlık Kurulu’nun, güçlü bir başkan ve güçlü yönetim listesi ile birlikte kulübü ayağa kaldırma adına eski başkanlardan Ali Ay ile yaptığı ilk görüşmeden net bir cevap çıkmadı.

Ay’ın ailesinin geçmişte yaşanan olaylardan dolayı başkanlığa sıcak bakmadığı belirtilirken, sosyal medyada paylaşım yapan Bursasporlu taraftarların birçoğu, Ali Ay’ın ateşten gömleği giymesi için çağrıda bulundu.

KONGREYE KADAR DEVAM

Belirsizliklerin hüküm sürdüğü yeşil beyazlı kulüpte mevcut yönetim, daha önceden yaptığı açıklamadaki gibi yarın itibariyle istifalarını Divan Başkanlık Kurulu’na sunacak.

Kongreye kadar kulübün mevcut işleyişinin sürmesi için Ömer Furkan Banaz yönetiminin görevine devam etmesi beklenirken, 25 Haziran Pazar günü 15.00-17.00 saatleri arasında yine başkan adayı çıkmazsa 60 yıllık çınar Bursaspor’un kayyuma devredilmesi için resmi işlemler başlayacak.

Kaynka: Olay

Editör: Haber Merkezi