Türk futbolunun köklü çınarlarından Bursaspor tarihinin en zor günlerini geçiriyor… Transfer tahtası kapalı olan yeşil beyazlı takım geçen sezon büyük bölümünü altyapı oyuncularından oluşan kadrosuyla son hafta lige tutunabilmişti. Geçen sezonun üç deneyimli isminden sözleşmeleri sona eren Hasan Ayaroğlu takımdan ayrılırken, Enver Cenk Şahin ile ise yapılan görüşmelerden sonuç alınamadı. Bir yıllık daha anlaşması olmasına rağmen takımdan ayrılmak isteyen Kubilay Sönmez’in de gitmesiyle birlikte Bursaspor tamamen altyapı oyuncularına kalmış oldu.

3 İSİM 23 GOLE KATKI VERDİ

Geçen sezonu 36 maçta 12 galibiyet, 10 beraberlik ve 14 yenilgiyle topladığı 46 puanla 14. sırada tamamlayan Bursaspor, attığı 51 gole karşılık kalesinde 57 gol görmüştü. Timsah’ın rakip filelere gönderdiği 51 golden 17’sinde Enver Cenk, Hasan ve Kubilay’ın imzası bulunuyordu. Ümraniyespor’a giden Hasan Ayaroğlu 28 maçta 5 gol ve 2 asistlik katkı verirken, henüz anlaşma sağlanamayan Enver Cenk Şahin 27 maçta 10 gol atıp, 3 asist yapmıştı. Kubilay Sönmez de 32 maçta 2 gol ve 1 asistlik performansla skora katkı vermişti.

35 İSİM DE ALTYAPIDAN ÇIKTI

FIFA’dan gelen 2 dönem transfer yasağı nedeniyle ocak ayına kadar tahtası kapalı olan Bursaspor üç deneyimli ismin gitmesiyle birlikte tamamen Vakıfköy Futbol Akademisi’nden yetişmiş isimlere kalmış oldu. 35 kişilik kamp kadrosundaki tüm isimlerin altyapıdan yetişmiş olması dikkat çekici. Bu isimlerden sadece Hasan Sabri Karaca sakatlığı nedeniyle tedavi olduğu için takımla çalışmalara katılamıyor. Bursaspor biraz da mecburiyetten tamamen kendi altyapı oyuncularıyla profesyonel liglerde mücadele eden ilk takım olarak tarihe geçecek.

TEKNİK EKİP DE VAKIFKÖY’DEN

Bursaspor’da 2. kez teknik direktörlük görevine getirilen Yalçın Gündüz de yeşil beyazlı kulübün altyapısından yetişmiş bir isim. Yardımcı antrenörler Nedim Vatansever ve Fatih Eroğlu ile kaleci antrenörü Tamer Coşkun da yine Vakıfköy Futbol Akademisi’nin birer ürünü. Gündüz’ün teknik ekibinde ayrıca Yakup Zühtü Birinci fiziksel uygunluk antrenörü, Edip Biroğul da maç izleme ve rakip analizcisi olarak görev yapacak.

İŞTE 2023-2024 KADROSU
1. Canberk Yurdakul
2. Deniz Aydın
3. Talha Yakın
4. Kerem Matışlı
5. Furkan Emre Ünver
6 Ertuğrul Kurtuluş
7. Bilal Güney
8. Abdullah Tazgel
9. Eren Tunalı
10. Kerem Kök
11. Samet Bozkurt
12. Kadir Yiğit
13. Enes Öztürk
14. Yiğit Fidan
15. Hamza Baran Arıkan
16. Baran Karagöz
17. Berat Sakarya
18. Ozan İsmail Koç
19. Emre Tepegöz
20. Ömer Turan Görgüç
21. Barış Dalkıran
22. Abdullah Eren Türkay
23. Deniz Dirk Knibbe
24. Enes Gökhan
25. Melih Sağlam
26. Yusuf Sertkaya
27. Tuğhan Yıldız
28. Kerem Dede
29. Çağatay Yılmaz
30. Berat Altındiş
31. Eren Güler
32. Alperen Şirin
33. Seçkin Batuhan Fırıncı
34. Mustafa Genç
35. Hasan Sabri Karaca

Kayanak: Olay / Erdal Akçay

Editör: Haber Merkezi