Süper Lig’in 5. şampiyonu Bursaspor, beklenen acı sona adım adım ilerliyor. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 20 puanla 18. basamakta yer alan yeşil beyazlılar, pazar günü saat 15.00’te evinde oynayacağı 1461 Trabzon FK maçında puan kaybetmesi veya 34 puanı bulunan Serik Belediyespor’un kazanması halinde 2. Lig’e veda ederek tarihinde ilk kez TFF 3. Lig’e düşecek.

I M G 1860

ÜST ÜSTE HATALAR

Geçen sezonun sona ermesinin ardından Temmuz ayında yapılan olağanüstü genel kurulda göreve gelen Recep Güney ve ekibinin basiretsiz kararları sonucunda sezona fiyaskoyla başlayan ve Günay görevi bırakana kadar bu şekilde devam eden Bursaspor’un, yine Günay yönetimi döneminde 3 puanı da silinmişti. Transfer tahtasının açılamaması nedeniyle tamamı altyapı oyuncularından kurulu kadroyla ayakta kalmaya çalışan yeşil beyazlılar, ateş hattından bir türlü çıkamadı.

I M G 1868

ŞAMPİYONLUKTAN 3. LİG’E

2018-2019’da Süper Lig’e veda ettikten sonra 3 sezon 1. Lig’de, son iki sezondur TFF ise 2. Lig’de mücadele eden Timsah, Süper Lig’de şampiyon olduktan sonra 1. Lig ve 2. Lig’in ardından 3. Lig’e düşen ilk şampiyon kulüp olacak. Bursaspor’un bulunduğu grupta küme düşen ilk ekip, Adıyaman FK olurken Kırşehir FSK ve Zonguldak Kömürspor da son 5 haftaya küme düşme hattında girdi.

Kaynak: Emre Kurtbay | Olay