Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı’nda saat 14.00’te başlayacak karşılaşmayı Karabük bölgesi B Klasmanı hakemi Taner Tuncer yönetecek. Tuncer’in yardımcılarını Mustafa Tosun ve Levent Yeşilyurt yapacak. Maçın 4. hakemi ise Özer Özden olacak. Aynı zamanda Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Karabük Şube Başkanı olan Taner Tuncer, kariyerinde ilk kez Bursaspor maçını yönetecek.

EMRE5495-800x450

55 gün sonra buluşuyorlar

13 haftadır galibiyet hasreti çeken Bursaspor, bugünkü Beyoğlu Yeni Çarşı maçıyla birlikte taraftarına da kavuşuyor. 16 Aralık’taki Diyarbekir maçının ardından 2 maç seyircisiz oynama cezası alan yeşil beyazlılar 55 gün sonra buluşacağı taraftarının da desteğiyle kazanıp çifte sevinç yaşamak istiyor. Sinan Bür yönetimi taraftarı tribüne çekmek için 7 maçlık mini kombine bilet kampanyası başlatırken, bilet fiyatlarında da indirime gitti. Yeşil beyazlı taraftarın karşılaşmaya yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Çağatay son kez cezalı

Geçen hafta İzmir’de Altınordu’ya 2-0 mağlup olarak düşme hattının üzerindeki rakipleriyle puan farkını 8’e yükselmesine engel olamayan Bursaspor bugünkü karşılaşmayı taraftarının da vereceği destekle kazanıp hem 13 maçlık galibiyet hasretine son vermek hem de farkı eritmek istiyor. Yeşil beyazlı takımda 1 maç cezası kalan Çağatay Yılmaz ile birlikte 4 sarı kart cezalısı durumuna düşen ve U19 Milli Takımı’na giden Yiğit Fidan ve tedavisine devam edilen Hasan Sabri Karaca forma giyemeyecek. 6 maçlık cezası sona eren Mustafa Genç ise görev verilmesi halinde oynayabilecek. Son 3 maçını kazanarak 27 puanla 12. sıraya yerleşen Beyoğlu Yeni Çarşı’da ise 4 sarı kart cezalısı Kubilay Akyüz forma giyemeyecek.

Kaynak: Olay