Bursaspor’un altyapısından yetiştikten sonra yeşil-beyazlı kulübüne para kazandırmaya kervanına Taha Altıkardeş bir kez katılmak üzere. Süper Lig‘e çıkmaya çok yakın olan Göztepe‘de oynayan defans oyuncusu Taha Altıkardeş’e Fransız ekibi Lyon‘dan önemli bir teklif geldiği bildirildi.

TEKLİF GÖZTEPE’YE İLETİLDİ

Bu satın alma teklifinin, Göztepe Kulübü‘ne resmen iletildiği ifade edildi. Ancak İzmir kulübünün yabancı sahiplerinin, 21 yaşındaki Taha‘yı Avrupa‘daki diğer kendi takımlarına transfer etmek istediği bildirildi.

Whatsapp Görsel 2024 04 19 Saat 17.42.31 74Aef15E

BURSASPOR 100 BİN EURO KAZANABİLİR

U21 Milli Takımı’nda da 16 numaralı formayı giyen 2003 doğumlu stoperin, Lyon‘a bonservisi ile satılması hâlinde yeşil-beyazlı kulüp, 100 bin euro (yaklaşık 3,5 milyon lira) gibi bir yetiştirme bedeli kazanacak.

KENDİ KULÜPLERİNE DE VEREBİLİRLER

Göztepe Kulübü sahipleri, Taha’yı; Midtylland (Danimarka), Southampton (İngiltere) gibi kendi takımlarına bedelsiz ya da az bir bonservis bedeliyle transfer etmesi halinde, Bursaspor bu önemli gelirden yoksun kalma durumuyla karşı karşıya kalacak.

TRABZONSPOR’A SATILMIŞTI

Vakıfköy patentli gözde stoper Taha Altıkardeş, 2,5 yıl önce Batuhan Kör ve Kerem Şen’le birlikte dönemin Bursaspor yöneticisi Emin Adanur tarafından toplam 32 milyon liraya Trabzonspor’a satılmıştı.

Editör: Haber Merkezi