olay.com.tr’de yayınlanan Final programına avukat Timur Şahin ile birlikte konuk olan Günay, tüm Bursa’nın istemesi halinde tahtanın bir haftada açılabileceğini belirtirken, “Bursaspor’un tahtasının açılması lazım. Hem hukuksal hem de maddi yönden çalışmalarımız var. Bu o kadar kolay bir şey değil ama bütün Bursa bir araya gelirse tahtayı bir haftada açılır” dedi.

BOL BOL EVRAK VERMİŞLER

Tahtanın açılması için alacaklı kişilerle görüştüklerini ifade eden Başkan Günay, şunları kaydetti. “Onları kulübe çağırdık. Ödemelerle alakalı gün vermedik. Çünkü daha önce gün verilmiş, taahhüt verilmiş ancak ödeme olmayınca borç patlamış. Transfer tahtasını açmak için nasılsa ben bir daha burada yokum, bu adamlarla muhatap olmayacağım deyip bol bol evrak vermişler. Biz de, -bu kulübün yaşaması için tahtayı açmamız, sizin de bu parayı alabilmeniz için kulübün yaşaması lazım. Alabilecek olsanız şu ana kadar alırdınız’ dedik.”

FAİZ ÖDEMEYECEĞİZ

“Siz ana paranızı alın, biz bu parayı ödeyelim dedik. Gün vermiyoruz ama sizden bir meblağ bekliyoruz. Biz ne kadar ödeyeceğimizi bilirsek karşınıza tekrar geleceğiz’ dedik. Anlaşabileceğimiz bir rakam istedik. Bir hukukçu arkadaşımız bu konuda yetkili. İyi bir çalışma yapmış. Bize bir liste getirdi. Alacaklarından yarı yarıya düşürmüş durumdayız. Zorluk çıkaranlar da var. Adam sadece bir maç forma giymiş, onun hukukçusuna 1 milyon 300 bin euro borcumuz var. Biz sadece ana parayı ödeyeceğiz. Faiz ödemeyeceğiz. Ana parada da kimse indirim yapmıyor.”

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

“Transfere engel dosyalar Ali Ay, Recep Bölükbaşı, Emin Adanur ve Mesut Mestan döneminden kalan anlaşmalar” diyen Recep Günay, “Biz bu anlaşmaların hukuken hiçbir anlamı olmadığını ortaya koyduğumuzda bu borcu da ödemeyeceğiz. Eğer bunu başarırsak Bursaspor’u bu hale getirenler bedelini ödeyecekler ve Bursaspor’un önü açılacak. Sürecin hassasiyeti için bu konuyu medya ve kamuoyuyla çok paylaşmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cavit Çağlar’a teşekkür ederim

Başkan Recep Günay, “Bakanımız sayın Cavit Çağlar’a teşekkür ederim. Onun sayesinde Bursaspor’u görmezden gelen insanlar gerçekleri görmeye başladı” dedi.

Devlet eski Bakanı ve Bursaspor’un efsane Başkanı Cavit Çağlar sayesinde kendilerini görmezden gelen insanların gerçekleri görmeye başladığını kaydeden ve Çağlar’a teşekkür eden Recep Günay, “Camiadan umudumu kesmiştim ama son 10 gündür sahip çıkanlara, bilhassa Bakanımız sayın Cavit Çağlar’a teşekkür ederim. Onun sayesinde Bursaspor’u görmezden gelen insanlar gerçekleri görmeye başladı. Bakanımızın dediği gibi -kulübü buraya biz getirmedik.- Kim bu kulübü buraya getirdiyse onlarla kavga edin. Biz Bursaspor’u eninde sonunda düzlüğe çıkartacağız. Bursaspor eski Bursaspor olmayacak. Bu kulüp kimsenin oyuncağı değildir. İsimlerini paylaşmayacağım ama Bursaspor’u gerçekten sevenler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hem maddi hem de manevi yönden her türlü desteğe hazır olan insanlar var. Bu isimlerin Bursaspor’u ayağa kaldıracağına inanıyorum. Kimse karamsar olsun” şeklinde konuştu.

bursaspor-kulubu-murat-sozkesen-ve-mustafa-gonderi-resmen-acikladi_2f3c7e1

Güvenirsek karşılığını alırız

Takım içinde havanın olumluya döndüğünü ve bunun karşılığını galibiyetlerle aldıklarını dile getiren Recep Günay, “Kötü bir başlangıç yapıldı. Camiadaki olumsuz hava takıma da yansıdı. Teknik açıdan bir iki değişiklik yapıldı. Murat Sözkesen, Mustafa Gönden, Okan Yılmaz Bursaspor’un çocukları. En az bizim kadar Bursaspor’u seven kişilerin olması Bursa için bir şanstır. Takıma güvenirsek karşılığını bu şekilde alırız. Bu sadece A takım için değil altyapı için de geçerli. Bursaspor’un geleceğinin Vakıfköy’de olduğunu düşünüyoruz” dedi.

4 yıl önce kaldıkları otelin haczi geldi

Bursaspor Başkanı Recep Günay, yeşil beyazlı takımın Süper Lig’den düştüğü sezon o dönemki yönetimin Malatya’daki konaklama ücretini ödemediğini ve bu ödemenin haczinin ellerine ulaştığını söyledi. Günay, “4 aydır görevdeyiz. Bu süreçte maaşları gününde ödüyoruz. Primleri maçtan önce ödüyoruz. 1 milyon lira elektrik gideri var kulübün, söndürmüyoruz elektriği. Doğalgazı kestirtmedik. Bizim için vergi taksitlerini ödeyemez dediler, kasım ayına kadar ödedik. Şu ana kadar 30 milyon liraya yakın harcama yaptık ve bir kuruş borç yazdırmadık. Deplasmanda yöneticilerimiz konaklama için paralarını kendi cebinden veriyor. Paralı yöneticiler, Malatya’da küme düştüğümüz maçta otel paralarını ödememişler. Kendi kaldıklarını da kulübe yazdırmışlar. Bunların hacizleri bize geldi. Hatta hediye götürdükleri kestane şekerlerinden bile haciz geldi” diye konuştu.

Bu sözleşme yüzünden tahtayı açamadık

Recep Bölükbaşı yönetiminin yaptığı sözleşme nedeniyle benzinlik arazisiyle ilgili istediklerini şu an için yapamadıklarını ve bu nedenle transfer tahtasını açamadıklarını iddia eden Başkan Günay, “Bir protokol var, bize engel oldu. Yoksa biz tahtayı da açmıştık, borçları da kapatmıştık. Öyle bir sözleşme yapmışlar ki benzinlikle ilgili, bundan dolayı bu işi bitiremedik. -Öncelik hakkı kapsamında olan kiracı, rayiç kira bedelini ödemek suretiyle taşınmazı satın alır- yazıyor. Yani o günkü kira kaç paraysa onu ödeyen benzinlik onundur diyor. Recep Bölükbaşı döneminde 2025 yılına kadar sözleşme yapmışlar. Aylık 7.500 liradan vermişler. Biz Bursaspor olarak 7.500 lira alıyoruz onlar 400 bin lira alıyor. Böyle bir sözleşmeyi düşman yapmaz. Bunlarda Allah korkusu yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Olay