Deplasmanda 2-1 kazanılan Kırşehir FSK maçında cezası nedeniyle tribünde olan ve maçın ardından OLAY’a açıklamalarda bulunan Şengül, kazandıkça özgüvenlerinin arttığını ve son maça kadar hedefin içinde kalmak istediklerini vurguladı.

Son maça kadar

Son haftalarda yeşil beyazlı takımını yükselen bir grafiği olduğunu aktaran deneyimli teknik adam, “Çocuklar istekli ve arzulu oynuyor. Ligin son maçına kadar işin içinde kalalım istiyoruz. Kazandıkça özgüvenimiz artıyor. Oyuncularımız bazı şeylere inanmaya başladılar. Ortaya koydukları performansla da bunu gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

31 Hafta Kirsehir Fk 1 1 Bursaspor 165F6E642E9Ec2

Bu hafta çok önemli

Cumartesi günü Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanacak Kırklarelispor maçının önemine vurgu yapan Şengül, “Bu hafta Kırklareli maçını da kazanıp Zonguldak’a final maçına gitmek istiyoruz. Özveriyle oynamaya çalışan oyuncu grubumuz var. Dilerim yolun sonunda bu ligde kalırız. Çünkü oyuncularımız bunu hak eden oyunu oynamaya başladılar. Çocuklarımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Şengül’den taraftara çağrı

TFF 2. Lig Beyaz Grup 32. haftasında cumartesi günü saat 14.00’te Kırklarelispor’u konuk edecek Bursaspor’da Teknik Direktör Ümit Şengül, yeşil beyazlı taraftarları kritik maçta destek olmaya davet etti. Tribünlerin dolmasının futbolculara daha fazla motivasyon kattığını dile getiren Şengül, son düdüğe kadar arkalarında olmalarını istedi.

31 Hafta Kirsehir Fk 1 2 Bursaspor 165F6E8C6C6277

Artı motivasyon sağlayacak

Bursaspor taraftarının kendilerine yalnız bırakmayacaklarına inandığını kaydeden Şengül, “Oynadığımız her maç final. Kırşehir’e gelen taraftarlarımız bize güç verdi. Taraftarın tribünleri doldurması oyuncularımıza artı bir motivasyon sağlayacak. Ne kadar çok taraftarla oynarsak bizim için çok daha iyi olur. Skor ne olursa olsun, baştan sona kadar bizi desteklemelerini istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: Emre Kurtbay | Olay