Fotospor Gazetesi'nde yer alan haber şu şekilde; Gelen bilgilere göre, Bursaspor'un yeniden 1. Lig'de oynayabilmesi için hali hazırda 'sahipli' takımlardan birisiyle birleşmesi yolunda bazı adımlar atıldı. Gelen bilgilere göre Bursaspor 'sahipli' takımlardan birisiyle birleşecek. 2. Lig'den düşmemeye oynayan takım lağvedilecek. Bu sayede Bursaspor gelecek sezon 1. Lig'de oynayacak."

BÖYLE BİR PLANIMIZ YOK

Bursaspor Başkanı Sinan Bür, Serkan Yetişmişoğlu'na verdiği röportajda "Bu haberi ben de gördüm. Ancak bizim, 1. Lig'den şirketleşmiş kulüp satın alma gibi bir girişimimiz veya bir planımız yok. Hele hele kulübü; lağvetmek veya 'Futbol Kulübü (FK)' yapmak gibi bir düşüncemiz de kesinlikle yok! Biz 61 yıllık kulüp geçmişimizi koruyup, nasıl daha iyi şartlarla ileriye taşıyabiliriz, onun çalışmasını yapıyoruz" dedi.

KULÜP SATIN ALMAK DEĞİL, TAHTAYI AÇMAK İÇİN

Sinan Başkan, konuyu transfer tahtasına getirerek şu vurguyu yaptı: "Kulüp satın alma işi önemli bir finansman meselesidir. Biz şu an kulüp almak için değil, transfer tahtasını açabilmek için maddi kaynak bulma çalışması içindeyiz."

DÜŞSEK DE KALSAK DA AÇACAĞIZ

"Düşsek de kalsak da tahtayı açmak amacındayız. Bizim yönetim olarak önceliğimiz budur. Kongreye de bu ilkeyle gideceğiz." 

SÖZLEŞMELERE DE YOĞUNLAŞACAĞIZ

Sinan Bür 14 Genç Timsah'ın durumu hakkında "Tahta açma çalışmalarının yanı sıra tabii ki sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcularımızla da, teknik rapor doğrultusunda, görüşmelerimizi yoğunlaştıracağız. Gençlerimize ve Vakıfköy'e çok büyük önem veriyoruz. Futbol Federasyonu ile Vakıfköy'de modern bir tesis projesi konusunda görüşmelerimiz devam ediyor."

ŞİRKETLEŞME MODELLERİ

Bursaspor'un gündeminde olan şirketleşme ile ilgili Bursaspor'un efsane kaptanlarından olan Sinan Bür, şu cevabı verdi "Şirketleşme modelleri için yönetim olarak oluşturduğumuz komisyon, çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor. Bursaspor'a en uygun modeli oluşturup, eğer yetişirse mayıs ayında yapılacak  kongrede, üyelerimize sunmayı ve etraflıca anlatmayı planlıyoruz."

Editör: Haber Merkezi