Transfere hızlı giren Bursaspor‘da yönetim kurulu, Teknik Direktör Pablo Martin Batalla‘nın gelişiyle topbaşı yapacak takımın futbola en doğru şekilde odaklanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Enes Çelik‘in “Ligin üzerinde takım kurulacak.” sözü doğrultusunda transferlere imza atan Yeşil Timsahlar’da Bursa dışında yapılması planlanan 2. etap kamp hazırlıklarına başlandı.

Temmuz ayı içerisinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde topbaşı yapacak Batalla ve öğrencileri, Ağustos ayı başında ikinci kamp için Bursa‘dan ayrılacak.

Kamp için Süper Lig ekiplerinin de sıkça tercih ettiği Antalya, Bolu, Kocaeli, Erzurum, Kayseri, Burdur, Afyon gibi illerdeki kamp tesislerinin maliyetini ve şartlarını araştıran yönetimin yurtdışı tercihini de değerlendirdiği öğrenildi.

Süper Lig şampiyonluğu döneminde Avusturya‘nın Seefeld ve Bad Tazmandorf bölgelerinde yapılan kampların çok etkili olması sebebiyle yönetimin bu seçeneğinde maliyetini araştırdığı öğrenildi.

1 Temmuz’da Bursa‘da olacak Batalla ile konuyu görüşecek olan yönetim kurulu, Avusturya‘da kamp gerçekleştirerek takımı camianın beklentileri seviyesinde motive etmeyi hedefleyecek.

Editör: Haber Merkezi