Son olarak ligde sahasında aldığı Kırklarelispor mağlubiyetiyle sarsılan Bursaspor’da gözler kalan haftalara çevrildi.

Bursaspor - Kırklarelispor Foto Galeri: Bursaspor - Kırklarelispor

Sezonun bitimine 6 maçı kalan yeşil beyazlı ekip, ligde kalma adına kritik bir pozisyonda yer alıyor. Ligde geride kalan 30 maçında sadece 20 puan toplayabilen Bursa ekibinin, küme düşme hattının hemen üzerinde yer alan Serik Belediyespor ile arasında 14 puanlık bir fark bulunuyor. Buna göre; yeşil beyazlı ekip, ligde kalma umutlarını sürdürebilmek için kalan tüm maçlarından galibiyetle ayrılsa dahi, ateş hattının üzerindeki Serik Belediye, Altınordu, Nazilli Belediyespor ve HES İlaç Afyonspor ve Kırklarelispor’dan en az birinin istikrarlı bir şekilde puan kayıplarını beklemesi gerekiyor.

Bursaspor'u zor maçlar bekliyor! Bursaspor'u zor maçlar bekliyor!

Bursaspor’un tüm maçlarını kazanması ve ligde kalabilmesi adına en az birinin gerçekleşmesi gereken olası senaryolar ise şöyle;

15. sırada yer alan Serik Belediyespor’un geride kalan 5 maçından 4 puan çıkaramaması,

14. sırada yer alan Altınordu’nun geride kalan 6 maçından 4 puan çıkaramaması,

13. sırada yer alan Nazilli Belediyespor’un geride kalan 5 maçından 3 puan çıkaramaması,

12. sırada yer alan HES İlaç Afyonspor’un geride kalan 6 maçından 3 puan çıkaramaması,

11. sırada yer alan Kırklarelispor’un geride kalan 5 maçını da kaybetmesi,

Bursaspor’un ikili averajda Serik Belediyespor, Altınordu, Nazilli Belediyespor ve Kırklarelispor’a avantajı kaptırdığını, önümüzdeki haftalarda sahasında ağırlayacağı HES İlaç Afyonspor’a da ilk yarıda 2-0 yenildiğini belirtmek gerekiyor.

Öte yandan Bursaspor’un şu an bir puan önünde yer alan Kırşehir Futbol Kulübü ve 6 puan önündeki Zonguldak Kömürspor’un da istikrarlı puan kayıpları yaşaması gerekiyor.

Editör: Haber Merkezi