1 Haziran’da 61 yaşına girecek olan Bursaspor’un tarihinin en zor günlerini geçirdiği bir gerçek… Süper Lig şampiyonluğu sonrasında özellikle son 11 yılda yapılan fahiş hatalar yeşil beyazlı kulübü içinden çıkılması zor bir sürece sürükledi… Borç batağında bulunan ve tamamı altyapısından yetişmiş genç oyuncularla 2.Lig’de mücadele eden Bursaspor’un küme düşme hattından kurtulabilmesi için şehirde topyekun seferberlik ilan edilmesi gerekiyor.

ÇALMADIK KAPI BIRAKILMAYACAK

20 Ocak’taki olağanüstü genel kurulda göreve seçilen Sinan Bür başkanlığındaki yönetim mevcut oyuncu grubunun alacaklarını ödeyebilmek için kaynak arayışlarını sürdürüyor. Çalmadık kapı bırakmayan efsane futbolculardan oluşan yeşil beyazlı yönetime tüm şehrin destek vermesi Bursaspor’un eski güzel günlerine en kısa sürede dönebilmesi için büyük önem taşıyor. Mayıs ayında yapılacak olağan genel kurul, 4 dönemdir kapalı olan transfer tahtasının açılması için de kritik öneme sahip olacak.

yeni-teknik-direktorumuz-umit-sengul_165b0fe78015c3

12 MAÇ VAR VE YENİLGİYİ UNUTUN

Teknik Direktör Ümit Şengül idaresindeki yeşil beyazlı oyuncuların 1-1 sona eren Beyoğlu Yeni Çarşı maçından gerekli dersleri çıkarıp, pazar günü Başkent’te oynayacakları Ankara Demirspor maçına odaklanmaları ve 14 haftadır süren galibiyet hasretini sonlandırmaları şart. Bursaspor’un 2.Lig’de tutunabilmesi için kalan 12 maçtan en az kayıpla ayrılması gerekiyor. 61 yıllık şanlı tarihe sahip Bursaspor’un ruhunda kolay pes etmek yok… Öyleyse ayağa kalkıp savaşma zamanı… Yeter ki 3,5 milyon nüfuslu Bursa şehri omuz omuza verirsin, her türlü zorluğun üstesinden bu camia gelecektir.

Kaynak: Erdal Akçay / Olay