Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ve Bursaspor Başkanı Sinan Bür’ün ricasıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve eski Bursaspor başkanı Erkan Kamat’ın dikkat çeken katılımcılar olduğu görüldü.

HEP BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder yaptığı açılış konuşmasında Başkan Sinan Bür ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, başarısızlığın yalnızca son döneme özgü olmadığına işaret etti.

Divan Kurulu Başkanı Sakder, "Bursaspor için her kesimden destek bekliyoruz. Şampiyonlar Ligi'de ülkemizin Bayrak takımı olan kulubumuzun 3. Lig'de mücadele edeceği gerçeği ile karşı karşıyayız. 1,5 milyar liraya yakın borcuyla, yok denecek kadar az bir gelir ile en alt profesyonel ligde mücadele edecek. Maddi imkansızlığı derinden hissettiğimiz bu zor günleri atlatmak için başta eski yöneticiler olmak üzere tüm alacak sahiplerinden fedakarlık istemek mecburiyetindeyiz. Seçimden sonra planlı bir çalışma ile bir Bursa modelini ortaya koymak zorundayız. Divan olarak biz de elimizden gelen desteği vereceğiz. Seçilecek yönetimin yükü ağır, transfer tahtası için bilinenden daha ağır bir bilançoya sahibiz. Bursaspor'da 5-6 maç dahi oynamamış oyuncuların ciddi paralar talep ettiği bir dönemdeyiz. İçinde bulunduğumuz durum yükün yeni yönetime bırakılarak çözüleceği değil, bütün şehir olarak birliktelik sağlamalıyız, Büyükşehir Belediye başkanımızdan bunu rica ettik." dedi. Başkan Sakder, ayrıca "Bugüne kadar yanlışların, transferde hesapsız hareketlerin karşılıksız olmayacağı bir Bursa modeli oluşturmalıyız. Aday başvurusu, 12 Mayıs'ta Divan Başkanlığı'mıza yapılacak. Şehrin takımını yine kentin birlikleriyle hep beraber ayağa kaldıracağız bundan kimsenin şüphesi olmasın." şeklinde konuştu.
 

Editör: Haber Merkezi