Kulüpten yapılan açıklama şöyle;

Divan Kurulumuz 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 18.00'da Timsah Park Stadyumu Toplantı Salonu'nda toplanacaktır. Sakder, kulübümüzün mali ve diğer konularıyla ilgili önemli açıklamaların olacağı bu toplantıya herkesin katılmasının önemini vurguladı.

Kent Ayağa Kalkmalı

Geçmişte yaşanılan  bütün olumsuzlukların unutulmasının mümkün olmadığını ancak bugün yapılması gerekenler konusunda acil kararlar alınmasını hatırlatan Sakder, '' Bursaspor bu kentin ortak değeridir. Bu değere hepimizin sahip çıkması lazımdır. Mevcut Yönetim Kurulu'nun göreve devam kararı alması ile  başlayan süreçte en önemli konu kulübün içinde bulunduğu mali tablodur. Her geçen gün  artan borç yükü Bursaspor'u çıkmaza sürüklemektedir. Öncelikle Kulüpten alacaklı görünen eski Yöneticilerin bir fedakarlık yaparak alacaklarından vazgeçmeleri ya da ertelemeleri Bursaspor'un önünü gececi bir süre için açacaktır. Yine  aynı şekilde  kulüpten alacaklı oyuncuların da aynı şekilde  davranmaları son derece önemlidir. Bu nedenle kentin dinamiklerinin, sivil toplum kuruluşlarının, iş dünyasının ortak bir akıl ile hareket etmesi gerekmektedir.'' dedi.

Ertekin ve Tam'a Teşekkürler

Bu zor günlerde Bursaspor'da görev almayı kabul eden Sportif Direktör ile Teknik Direktör Tahsin Tam ve  ekibine de teşekkür eden Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder şunları dile getirdi.; ''İsmail hocamıza  ve Tahsin hocamızı kutlamak istiyorum. Bu zor günlerde ve şartlarda Bursaspor'da görev almaları büyük bir fedakarlıktır. Bir Bursa'lı  ve  Bursaspor'lu olarak koşulsuz, şartsız görev kabul ettiklerinden dolayı da kendilerine  Bursaspor Divan Kurulu adına teşekkür  ediyorum.''

Burkay'a Hayırlı Olsun

Son yapılan Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ı da kutlayan  Sakder, '' Sayın Burkay'ın Yönetim Kurulu'na seçilmesi Bursaspor açısından son derece önemlidir. Bursaspor'un hak ve menfaatlerini Türk Futbolu'nun en üst Yönetiminde temsil edeceğinden kuşkumuz yoktur. Federasyon Yönetimin de bir Bursa'lı üyenin bulunması her açıdan önemlidir'' ifadelerini kullandı.

6 Temmuz 2022 Çarşamba günü toplanacak Divan Kurulumuzun toplantı gündemi ise şöyle;

1)Açılış
2)Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması
3)Divan Başkanlık Kurulu Başkanı'nın konuşması
4)Bursaspor Kulübü Başkanı'nın konuşması
5)Dilek ve temenniler
6)Kapanış