Türkiye Sigorta Basketbol Ligi'ndeki kritik maçta Bursaspor İnfo Yatırım, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'nda Anadolu Efes'i ağırladı.

Yeşil beyazlılar, Johnny Hamilton'ın basketiyle maça başlasa da Daniel Oturu ve Rodrigue Beaubois'nın sayılarıyla öne geçen Anadolu Efes, skoru 10-6'ya çekti. Sarper David Mutaf ve David Michineau ile cevap veren Bursaspor İnfo Yatırım skora dengeyi getirirken, Michael Young'ın dış atış isabetiyle de öne geçti. Çeyreğin ikinci bölümüyle beraber tempo yakalayan yeşil beyazlılar, Michineau'nun üst üste sayılarıyla aradaki farkı da açarken, Young ve Jordan Floyd'un da skora dahil olmasıyla ilk periyodu 27-21 önde tamamladı.

whatsapp-image-2024-01-07-at-20-11-09-2-659adb87dda2b

İkinci çeyreğin başlarında sert bir savunma ile rakibini karşılayan Anadolu Efes, bu bölüme de hızlı başladı. Michael Daum'un üst üste üç hücumdan sayıyla dönmesiyle konuk ekip 15. dakika içerisinde skoru 30-30'a eşitledi. Erten Gazi'nin dış atış isabetiyle de öne geçen İstanbul ekibi karşısında boyalı alanda ısrar eden Bursaspor İnfo Yatırım, bu ısrarının da sonucunu aldı. Hamilton ve Anthony Brown ile sayılar bulan Bursa ekibi maçı dengede tutarken, ilk devre de 41-41'lik eşitlikle sona erdi.

whatsapp-image-2024-01-07-at-20-11-09-3-659adb8c0e8db

İkinci yarının hemen başında Beaubois ve Oturu ile basketler bulan Anadolu Efes yeniden skor avantajını ele geçirdi. Jordan Floyd ve Erten Gazi'nin karşılıklı dış atış isabetleri sonrası Daum ve Oturu ile sayılar bulan konuk ekip, 23. dakikada skoru 52-44'e getirdi. Bursaspor İnfo Yatırım, Oturu'yu durdurmakta zorluk çekince Anadolu Efes de farkı giderek açarak, 17. dakika içerisinde skoru 61-46'ya getirerek farkı da 14'e çıkardı. Jordan Floyd'un son saniye dış atış isabeti sonrası final çeyreğine Anadolu Efes, 63-53 önde girdi.

Müsabakanın final çeyreğine Hamilton'ın basketiyle başlayan Bursaspor İnfo Yatırım, Young'ın basketiyle maçta kaldı. Ancak hücum potansiyelini ortaya koyarak aradaki farkı koruyan Anadolu Efes, 35. dakikayı da  73-62 önde geçti. Young ve Floyd'un basketleri sonrası Bursaspor İnfo Yatırım, farkı azaltmak istese de hata yapmayan Anadolu Efes, karşılaşmayı da 83-73 kazandı.

Editör: Haber Merkezi