Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde gerçekleşen imza törenine Başkan Enes Çelik, Altyapı ve Gençlik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Kutlucan, Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Mesut Ünal ve altyapı antrenörleri katıldı.

Başkan Enes Çelik, Ünal ve ekibine görevlerinde başarı dileyerek, “1967’de Gündüz Özcebe hocamız ile başlayan Bursaspor’un altyapı hamlesi, 57 yıllık köklü bir gelenekte, ülke futboluna sayısız milli sporcu kazandırırken; Vakıfköy markasıyla yurt dışından da dikkatle takip edilen bir futbol eğitim merkezi konumuna erişti… Bu vesileyle Vakıfköy markasının oluşmasında emeği olan teknik sorumlusundan malzemecisine herkese teşekkür ediyor; hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum.

Genclik Gelistirme Program Sorumlumuz Mesut Unal 16682B019D9Da5

Burası öyle güçlü bir geleneğe sahip ki; 1989-90 sezonunda, A Takımımız dönemin Süper Ligi’de mücadele ederken, tümü özkaynaktan yetişen genç Vakıfköy kadrosu; Bursaspor Amatör takımı adıyla Türkiye 1. Ligi’nde şampiyon olarak en üst lige yükselme başarısı dahi göstermiş… Öyle güçlü bir geleneğe sahip ki Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu, Vakıfköy’den yetişen oyuncularımızla gelmiş.

Bugün bize düşen; Vakıfköy’ü her anlamda gösterişli günlerine kavuşturmak olacak. Vakıfköy’de torpili olanlar değil, yeteneğini çalışma azmi ile güçlendirenler forma giyecek. Menajerlerin uğrak yeri ve söylentilerle anılan değil; sporcu aileleri ve amatör takımlarla güçlü bağlarıyla bilinen bir eğitim kurumu olacak. A takıma transferler de gelse, Vakıfköy’den yetişen gençlerimiz bizim göz bebeğimiz. İkinci şampiyonlar burada yetişecek. Hepsini yakından takip ediyoruz.

Bugün içinde bulunduğumuz ve 1979’da hizmete açılan Orhan Özselek Tesisleri’nde; 45 yılın yorgunluğunu yenileyecek projelerimizle de her anlamda modern bir futbol eğitimine zemin hazırlayacağız. Altyapı’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Oğuzhan Kutlucan liderliğinde, Gençlik Geliştirme Komitesi Üyelerimiz de bu ortamın sağlanması için yoğun mesai sarf edecekler.

Her anlamda, Bursaspor’un geleceği emin ellerde olacak. Bunun ilk adımı olarak da Vakıfköy’ün sportif anlamda yeniden yapılanması için tam yetki ile göreve getirdiğimiz Mesut Ünal hocamızla 3 yıllık yeni bir dönemi başlatıyoruz. Bursaspor ve ülke futbolu için hayırlı olmasını diliyor sözü değerli hocamıza bırakıyorum.’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Mesut Ünal da, “Öncelikle bu değerli görevi bize layık gördükleri için Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aileme yuvama döndüğüm için çok mutluyum. 12 yaşında Bursaspor’un kapısından seçmeler ile girmiştim. Bugün 51 yaşındayım. Geçen seneki ekibe çok teşekkür ediyoruz. Gerekli istişareler ile kendi ekibimizi oluşturmaya gayret ettik. bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ekibimiz Bursa futbolunu bilen kendisini ispat etmiş, saygı gören hocalardan oluşuyor. İnşallah güzel bir çalışma ortamı sağlarız ve A takım seviyesinde iyi oyuncuları, yukarıya yetiştirerek çıkartmak istiyoruz” dedi…

Genclik Gelistirme Program Sorumlumuz Mesut Unal 16682B012B4020

İŞTE ALTYAPI ANTRENÖRLERİ

Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu: Mesut Ünal
U19 Teknik Sorumlusu: Turhan Şen
U19 Yardımcı Antrenörü: Muzafffer Kabadayı
U17 Teknik Sorumlusu: Kadir Cantürk
U16 Teknik Sorumlusu: Sezai Mutlu
U15 Teknik Sorumlusu: Kemal Yavuz
U14 Teknik Sorumlusu: Mehmet Şahan
U13 Teknik Sorumlusu: Mehmet Şentürk
Çocuk ve Gençlik Eğitim Sorumlusu: Şemsi Galfa
Kaleci Departmanı Sorumlusu: Serhat Öncü
Kaleci Antrenörü: Metin Akdemir
Kaleci Antrenörü: Taha Esenalp
Fitness (Atletik Performans) Departmanı Sorumlusu: Osman Alptekin
Fitness (Atletik Performans) Stajer Antrenörü: Uğur Gönül
Fitness (Atletik Performans) Stajer Antrenörü: Mahmut Canpolat
Maç ve Performans Analist Departmanı Sorumlusu: Şenol Tüfekçi

Kaynak: Olay