Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu’nda yapılan lansmanda yeşil-beyazlı kulübün kazanımıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yapıldı. Bursaspor Başkanı Recep Günay, bu anlaşmanın transfer tahtasının da önünü açacağını belirtti.

1.2 milyar TL’yi aşan borcu olan yeşil-beyazlı kulüp, Ahtapot Holding’le ‘Bursa Fan Token’ anlaşmasında bulundu. Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu’nda yapılan lansmanda Bursa Fan Token, Spor-Blackhain, Dijital Cüzdan Uygulaması, Metavers, Marketplace Uygulaması, Altın Madenciliği ve Güneş Enerjisi Projeleri gibi birçok konuda bilgi verildi.

xd5b58043-b530-4f35-bdb7-bbc452adde85.jpeg.pagespeed.ic.ownqHzXn1M

Toplantıya Bursaspor Başkanı Recep Günay, yöneticiler, Ahtapot Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Efe ve yetkili isimler katıldı. Başkan Recep Günay, “Bursaspor Kulübü bu saatten sonra herkesi ilgilendiren bir kulüptür. Eski günlerine geri dönmesi gerekiyor ve bu da kolay değil. Yavaş yavaş zorlukları aşacağız. Kendi ayakları üstünde duran bir Bursaspor sağlamaya çalışıyoruz. Futbolcuların primlerini de maaşlarını da ödedik. Bu toplantının amacı, Bursaspor’un kendi ayakları üstünde duranmasını sağlamaktır. Ahtapot Holding’le birlikte bir proje geliştirdik. Sedat bey sizlere bunu anlatacak” dedi.

“Türkiye’de bir ilki başarmak istiyoruz”

Ahtapot Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Efe ise, “Saygı değer basın mensupları ve değerli misafirlerimiz. lansmanımıza hepiniz hoşgeldiniz. Ahtapot Holding olarak şehrimizin en değerli hazinesi olan Bursaspor bünyesinde kripto camiasına bomba gibi projeler ile geliyoruz. Bizler Bursasporlu olarak bu projeler ile Türkiye’de bir ilki başarmayı amaçladık. Arkası desteklenen projelerimiz ile Bursaspor’un kalitesini kullanarak şaşalı günlere geri dönmeyi ve global çapta Bursaspor için çabalamayı hedefliyoruz”

“Transfer tahtası için önemli adım”

Ahtapot Holding’in borsa kanadında iş birliği yapacağı LBank ile de Bursaspor’u global çapta Blockchain teknolojisine adapte edilmesi sağlanmaya çalışılacak. LBank Türkiye Sorumlusu Ekrem Örük de bunla ilgili dikkat çeken bilgiler paylaştı. Bu arada Bursaspor Başkanı Recep Günay, bu projenin Bursaspor’a büyük kazanç sağlayacağını belirterek, transfer tahtasının açılması için de bu projenin çok büyük bir paya sahip olduğunun da altını çizdi.

Editör: Haber Merkezi