Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları ulusal başarılarının yanısıra uluslararası organizasyonlarda başarıyla mücadele etmeyi sürdürüyor.

Geride kalan haftada 3 farklı organizasyonda boy gösteren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, 1 dünya ikinciliği, 1 Balkan üçüncülüğü kazanırken, Hırvatistan’da düzenlenen ve Avrupa Şampiyonası’na puan veren badminton turnuvasında 11 madalya kazandılar. Cezayir Oran’da gerçekleştirilen Ümitler ve Gençler Bocce Dünya Şampiyonası’nda Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Hüseyin Önder raffa disiplininde ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Hüseyin Önder’in dünya ikincisi olduğu organizasyonda kulübün bir diğer sporcusu Emirhan Şahiner ise volo disiplininde altıncı sırada yer aldı.

EMIR BUGRA GENCAN KARATE

Cezayir’de sporcusu dünya ikinciliği kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor’a Arnavutluk’tan da ise Balkan üçüncülüğü geldi. Tiran’da düzenlenen Büyükler Balkan Karate Şampiyonası’nda tatamiye çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Emir Buğra Gencan 84 kilo kumitede Balkan üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, son olarak da Hırvatistan’da düzenlenen ve Avrupa Şampiyonası’na puan veren uluslararası badminton turnuvasında boy gösterdi. 22-24 Eylül tarihleri arasında Zagreb’te düzenlenen organizasyonda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, 3 altın, 5 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 11 madalya kazandılar. 22 ülkeden 456 sporcunun katıldığı Zagreb Youth Open Uluslararası Badminton Turnuvası’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Yiğit Ege Kambur 9 yaş tek erkeklerde, Beril Özübir ise 13 yaş tek bayanlar ve çift bayanlar kategorilerinde altın madalya kazanmayı başardı.

Turnuvada Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Sevinç Seyfullah 11 yaş tek bayanlar ve çift bayanlar kategorilerinde gümüş madalya kazanırken, Melek Hamdioğlu ve Irmak Demirhan ise 15 yaş çift bayanlarda ikincilik kürsüsünde yer aldılar. Organizasyonda ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Emir Altay Can 9 yaş tek erkeklerde, Yiğit Ege Kambur 11 yaş tek erkeklerde ve Melek Hamdioğlu ise 15 yaş tek bayanlarda bronz madalyanın sahibi oldu. Bu arada Peru’nun Lima kentinde düzenlenen Para Atıcılık Dünya Şampiyonası’nda 50 metre tabancada mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Aysel Özgan finale çıkmayı başarırken, organizasyonu 116,2 puanla 7. sırada tamamladı.

Editör: Haber Merkezi