Şampiyonada Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, sporcularının elde ettiği dereceler sonrasında her iki yaş kategorisinde de şampiyonluk kupasının sahibi oldu. 26-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonada Bursa Büyükşehir Belediyespor'dan 9 yaş altında Emir Altay Can tek erkeklerde, Ecem Özübir tek kadınlarda, Ecem Özübir-Emir Altay Can karışık çiftlerde altın madalya kazandı.

B A D M I N T O N

11 yaş altında ise Enes Seyfeddin- Burak Eymen Demirhan çift erkeklerde altın madalya kazanırken, Yiğit Ege Kambur tek erkeklerde, Yiğit Ege Kambur- Hamza Efe Kılıç çift erkeklerde, Sahizar Seyfullah çift kızlarda ve Enes Seyfeddin ile Sahizar Seyfullah da karışık çiftlerde gümüş madalyanın sahibi oldular.

B A D M I N T O N2

Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Burak Eymen Demirhan ise tek erkeklerde üçüncülük kürsüsünde yer aldı. Bu sonuçların ardından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 9 yaş altında ve 11 yaş altında şampiyonluğa ulaşırken, kulübün sporcuları elde ettikleri dereceler nedeniyle Milli Takım'a girmeyi başardı.

B A D M I N T O N4B A D M I N T O N5B A D M I N T O N6B A D M I N T O N7

Editör: Haber Merkezi