Bursakart Eskodu eşleştirmesi yapılması için son gün 31 Ocak 2021. Vatandaşlar Bursakart ve hes kodunu nasıl tanımlayacaklarını internetten arıyorlar. Bizde detaylı bir şekilde Heskodu Bursakart eşleştirmesini anlattık.

Bursakart Heskodu nasıl eşleştirilicek?

Burulaş'ın resmi internetsitesinde Heskodu eşleştirme sayfasına tıklıyorsunuz. https://www.burulas.com.tr/bursakart/hes-kodu bu sayfada gerekli yerlerin doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Bursakart ve Heskodu tanımlama sayfasında önemli olan kartınızdaki seri numarası. Eğer Bursakartınızda SARI RENKLİ NFC etiketi bulunuyorsa kartınızın arka yüzündeki 04 ile başlayan 12 haneli numara seri numarasıdır. Eski Bursakartlarda ki seri numaraları uyuşmuyor. Eğer kartınızda SARI RENKLİ NFC etiketi bulunmuyorsa son yaptığınız dolum fişindeki (Bayi ve Kiosk Dolumu) Kart No ve Kart ID satırında bulunan 8 veya 14 karakter içeren numarayı yazarak ilerleyebilirsiniz.

Bursakart ve Heskodu eşleştirme sayfası bu şekilde;

Hes Kodu BursaKart eşleştirme sayfasında T.C. Kimlik No, Ad ve Soyad, HES Kodu, Bursakart No (Kart numarası, BursaKArt'ınızın arka yüzünde bulunan 14 haneli numaradır) cep telefon numaranız ve mail adresinin yazılmasının ardından onaylanarak gönderdiğiniz zaman, Cep Telefonunuza 6 haneli onay kodu gelecek. Onay kodunu istenilen bölgeye girdiğiniz taktirde "Bursakart'ınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi" uyarısı verecektir. gBu uyarıyı görmeniz ile birlikte Bursakart'a HES kodunun tanımlama işlemi tamamlanmış olacak.

Son gün 31 Ocak

BURULAŞ tarafından BursaKart'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Bursa'nın toplu taşımasında kullanılan Bursakart'lara HES kodu tanımlamasının 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılması gerektiği belirtildi.