Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bir Açılış Münasebetiyle Karacabey'de Toplandığımız Bursa Ziraat Odaları Başkanları İle Gündeme Dair İstişare Ederken, Geçtiğimiz Pazar Günü  Bursaspor-Amedspor Arasında Oynanan Lig Müsabakası Sırasında Yaşanan Ve Gündemi Fazlasıyla Meşgul Eden Olaylar Hakkında Açıklama Yapma Gereği Duyduk.
 
Sporun Dostluk,Barış Ve Kardeşlik Temelleri Üzerinde Olduğu Gerçeği Hepimizce Tartışmasız Bir Hakikattir.  Her Zaman Futbolun Birleştirici Yanını Savunup, "Futbol Sadece Futbol Değildir " Şiarını Benimseyen Kitleler Olarak Sahada İstemedigimiz Olayların Yaşanması Bizleride Samimiyetle Üzmüştür. 
 
Ancak Son Gelişmelerin Işığında Bir Hatırlatmada Bulunmayı Ve Masaya Yumruğumuzu Vurmayı En Tabii Hakkımız Olarak Görüyoruz. 

 Ligin İlk Yarısında Diyarbakır'da Oynanan Maçta Yapılanlarla İlgili, Medyanın Üç Maymunu Oynadığı, Sosyal Medyada Sadece Biz Bursaspor'luların İsyan Ettiği Ve Hiçbir Mecrada Hakkı Savunulmayıp Olaylarin Üzerinin Kapatıldığı Günler Bizim İçimizde  Hala Dün Gibi Tazedir. 

Sahaya Zırhlı Araç İçinde Gelmek Zorunda Kalan 16-17 Yaşlarındaki Futbolcu Kardeşlerimiz, İstiklal Marşımızın Islıklandıgı, Sahaya Yabancı Maddelerin Yağdığı Ve Tribünde Açılan Terör Örgütü Paçavralarının Gölgesinde Zorlukla 90 Dakikayı Tamamlamıştır.  

 Bunca İnfial Yaratan Olaylardan Sonra Amedspor'a Sadece 2 Maç Saha Kapatma Cezası Verilmiştir. 

 Oysa, Ülkemizin Milli Birlik Ve Beraberliğine Tehdit Oluşturacak Ne Bir Sloganın Atıldığı Ne de Takımımızın ve Ülkemizin Şanlı Bayrakları Dışında Bir Bayrak İle Gövde Gösterisinin Yapılmadığı Maçta  Bursaspor 9 Maç Saha Kapatma Ve 320 Bin TL Para Cezası İle Cezalandırılmıştır. 

İki Maçta da Yaşanan Üzücü Olayları KESİNLİKLE Tasvip Etmediğimizi Tekrar Vurguluyoruz.

 Bizler, Bursa Ziraat Odaları Başkanları Olarak Bu Çifte Standardı Asla Kabul Etmiyoruz. Bursaspor Bu Haksızlık Karşısında Asla Yalnız Değildir. 

 Bu Cezanın Mutlak Suretle TFF Tarafından Tekrar Gözden Geçirilip Bu Haksızlığın Ortadan Kaldırılacağına İnancımız Tamdır.  

 Saygılarımızla 
Bursa Ziraat Odaları Başkanları

Editör: Haber Merkezi